Nowy klip Projektu Warszawiak


2011.06.10

opublikował:

Nowy klip Projektu Warszawiak

„Tango Apaszowskie” to luźna wariacja na temat szemranych klimatów warszawskiej ulicy. Punktem wyjścia do kreacji samego teledysku była opowieść zawarta w samym utworze, opowiadającym historię pewnej tragicznej warszawskiej miłości. Tak jak w piosence w ciekawy sposób stara melodia łączy się z nowoczesnymi brzmieniami, tak w obrazie, wizerunek starej Warszawy przeplata się ze współczesnością. A mieszkańcy powojennych podwórek, spotykają postaci z naszych czasów.

Założyliśmy sobie, że drugi teledysk do kolejnej piosenki z naszej debiutanckiej płyty będzie zupełnie inny  od pierwszego. Chcieliśmy stworzyć wysmakowane obrazy takiego miasta, którego dziś już nie zobaczymy. Tworzenie tego klipu trwało kilka długich tygodni, przede wszystkim dlatego, iż jego postprodukcja była szalenie skomplikowana – mówi Łukasz Garlicki, członek Projektu Warszawiak.

Klip wyreżyserował Jen Sheroky.

Wideoklip wspiera starania Warszawy o uzyskanie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016, których członkowie Projektu Warszawiak są ambasadorami.

Premiera:

KLUBOKAWIARNIA WARSZAWA POWIŚLE

Ul. Kruczkowskiego 3b

Czwartek, 09.06

godzina 21.30

w planach koncert niespodzianka…

Teaser teledysku:

Polecane

Share This