Nowy nabytek wytwórni Jaya-Z


2010.11.14

opublikował:

Nowy nabytek wytwórni Jaya-Z

Podczas piątkowego występu w nowojorskim klubie „The Box” Jay-Z poinformował, iż pochodzący z Nowego Orleanu raper Jay Electronica dołączył do jego wytwórni, Roc Nation.

– Kolejny czarodziej, którego chcielibyśmy wam przedstawić. Wspieracie go od dłuższego czasu, nazywa się Jay Electronica. Właśnie został oficjalnie włączony w szeregi Roc Nation – ujawnił Hova.

Electronica, prywatnie chłopak Eryki Badu, zaistniał na scenie w 2004 roku za sprawą EP-ki „Style Wars”. Uwagę hip-hopowego światka zwrócił jednak trzy lata później, gdy opublikował mixtape „Act I: Eternal Sunshine of a Spotless Mind (The Pledge)”.

Jeżeli chodzi o oficjalne wydawnictwa, możecie go kojarzyć z muzyki do „Queens Get The Money” – nagrania otwierającego ostatni solowy album Nasa, „Untitled” (lub, jak niektórzy wolą, „Nigger”).

W 2010 r. można było go usłyszeć chociażby na długo oczekiwanym, drugim albumie Reflection Eternal, „Revolutions Per Minute”:

Innym nagraniem wartym uwagi jest wyprodukowane przez Just Blaze`a „Exhibit C”:


Nowy nabytek wytwórni Jaya-Z

Kontrakt, który formalnie wciela w życie sublabel Takeover Roc Nation (nazwa wzięła się z fuzji wspomnianego Roc Nation i dotychczasowym domem wydawniczym Strydera, Takeover Entertainment), został podpisany głównie z myślą o jednym – ma on pomóc Tinchy`emu wypromować się w Stanach Zjednoczonych. Brytyjski raper ma w Stanach póki co niewielką rzeszę fanów, dlatego tak bardzo zależy mu na pokazaniu się na tamtejszym rynku.

Podpisaną umowa nie jest umową zamkniętą. Uwzględnia ona bowiem dalsze etapy współpracy między podmiotami i zostawia Stryderowi niejako otwartą furtkę w kontaktach z amerykańskim biznesem.

Jednocześnie muzyk nie rezygnuje z wpływów na Wyspach. „Wciąż jestem skupiony na Wielkiej Brytanii, nie mogę wyprzeć się moich korzeni. Chcę jednak pokazać się fanom na całym świecie”, powiedział raper w rozmowie z „Daily Star”.

Popularne newsy

Polecane

Share This