Nowy numer od Kali Uchis


2020.10.02

opublikował:

Nowy numer od Kali Uchis

fot. P. Tarasewicz

Za produkcję „La Luz” odpowiada Tainy. Singiel zapowiada drugi (i pierwszy w pełni hiszpańskojęzyczny) długogrający album Kali Uchis. Piosenka jest następcą „Aqui Yo Mando” ft. Rico Nasty, do którego powstał klip w reżyserii Philippy Price.

W pierwszej połowie 2020 roku Uchis wydała EP-kę „TO FEEL ALIVE”, kolekcję demówek nagranych w trakcie kwarantanny. Highsnobiety określiło wydawnictwo mianem „intymnego i osobistego projektu, który porusza takie tematy jak seksualność, niekończącą się relacją z pracą oraz doświadczeniu izolacji w radykalnie zmieniającym się świecie”. „To Feel Alive” było poprzedzone samodzielnym singlem „Solita” z 2019 roku.

Wychowana w stanie Wirginia oraz Kolumbii, ojczyźnie rodziców, Kali Uchis zyskała rozgłos za sprawą projektu „Por Vida” w 2015. Debiutancki album „Isolation” spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem ze strony krytyków i trafił na wiele list Best of, w tym w „Rolling Stone”, Pitchforku, NPR, „Vulture” i wielu innych. Uchis współpracowała z takimi artystami jak Gorillaz, Jorja Smith, Juanes, Diplo, Major Lazer, Tyler, The Creator, Daniel Caesae, Bootsy Collins, Snoop Dogg, Kaytranada, Leon Bridges i wielu innych. Występowała m.in. na festiwalach Tropicalia, Coachelli, Opener, Gobernors Ball, Bonnaroo, Austin City Limits, Lollapalooza i wielu innych.

Polecane

Share This