Nowy singiel Comy


2019.02.09

opublikował:

Nowy singiel Comy

fot. mat. pras.

Coma opublikowała pierwszą zapowiedź nowej płyty „Sen o 7 szklankach”. „Fantazja” jest jedyną autorską piosenką z szykowanego na 15 marca materiału, pozostałe utwory są przeróbkami piosenek dla dzieci sprzed lat.

Tym razem zdecydowaliśmy się na płytę z coverami. To studyjna wersja naszej przygody plenerowej. W sierpniu 2018 mieliśmy przyjemność zagrać projekt specjalny dla festiwalu Męskie Granie. Chcieliśmy zrobić piosenki filmowe, okazało się, że najlepsze znaleźliśmy w filmach dla dzieci. Spore było nasze zaskoczenie kiedy aranżując utwory np. z „Pana Kleksa” odnajdowaliśmy nieoczywiste, psychodeliczne i czasem trochę mroczne konteksty. Zarówno teksty jak i muzyka z tych kawałków to nie jest naszym zdaniem typowa lektura dla dzieci. Pracując nad materiałem próbowaliśmy wyeksponować maksymalnie dziwność i uniwersalny przekaz tych piosenek, przepuścić je przez rockowy magiel Comy i uzyskać ponadgodzinny mocny, trochę nostalgiczny i transowy koncert, uzupełniony wizualizacjami z filmów – wyjaśniają muzycy.

Niecodzienna trasa koncertowa

Po premierze “Snu o 7 szklankach” grupa ruszy w trasę koncertową Witajcie w Naszej Bajce. – Na koncertach oprócz seta z piosenkami takimi jak „Meluzyna”, „Z poradnika młodego zielarza” „Pi i Sigma”, „Fantazja”, „Pożegnanie z bajką”, „Ratujmy kosmos”, „Czemu nas tam nie ma” i inne, będzie również można usłyszeć tradycyjny repertuar zespołu. Jeśli ktoś miałby ochotę przybyć z dziećmi, to ułatwiliśmy dostęp do wydarzenia, organizując koncerty o maksymalnie wczesnych porach (oczywiście tam gdzie to było możliwe). Zapraszamy do naszej bajki – zachęca grupa.

Polecane

Share This