Nowy singiel i clip Leszka Cichońskiego


2012.07.19

opublikował:

Nowy singiel i clip Leszka Cichońskiego

„Co masz w głowie?” to drugi – po tytułowym „Sobą gram” – utwór z nominowanej do Fryderyka płyty Leszka Cichońskiego, który doczekał się wersji singlowej oraz teledysku.

„Co masz w głowie?” to kompozycja otwierająca płytę „Sobą Gram” – doskonale wprowadzająca w temat przewodni całego krążka, którym jest wielka przemiana świadomości, jakiej doświadczamy obecnie na Ziemi. Leszek Cichoński, twórca Gitarowego Rekordu Guinnessa i gitarowy guru całego muzycznego pokolenia, dotyka w swoich rockowo-funkujących piosenkach ważnych problemów nurtujących współczesny Świat pełen różnorakich kryzysów.

Tekst „Co masz w głowie?” przynosi właśnie próbę znalezienia lekarstwa na nie w postaci…dążenia ku samoświadomości: „Przyjrzyj się – co masz w głowie….niech Ci serce podpowie, co jest dobre a co złe”. To pascalowskie z ducha wyznanie jest właśnie istotą przesłania, które niesie ze sobą zarówno tekst utworu, jak i klimat całej płyty „Sobą gram”. To ważne także dlatego, że autorem muzyki jak i tego wyznania jest…muzyk (Leszek Cichoński), który w tym roku obchodzi Jubileusz XXX-lecia swojej działalności muzycznej. Najbliższą okazją, by razem z Leszkiem Cichońskim oraz jego utworami z ostatniej płyty „Sobą Gram” ten jubileusz uczcić, będzie tegoroczny Przystanek Woodstock, gdzie Mistrz Gitary wystąpi 03 sierpnia. Zapraszamy!

Polecane

Share This