Nowy teledysk Dagadana

Z okazji premiery nowej płyty zespół opublikował teledysk.


2011.10.14

opublikował:

Nowy teledysk Dagadana

Do sklepów trafił właśnie się nowy album polsko-ukraińskiego tria Dagadana pt. „Dlaczego nie”. Z tej okazji prezentujemy obraz do utworu „Czasem”, będącego drugim singlem promującym to wydawnictwo.

Teledysk został zrealizowany na Ukrainie w wsi Waręż. Zespół i ekipa filmowa podjęli w nim próbę zdefiniowania upływu czasu, ważnych w życiu momentów i osobistych wspomnień. W teledysku pojawili się mieszkańcy miejscowości, a za scenerię służą m.in. ruiny zabytkowego kościoła św. Marka.

DAGADANA

Daga Gregorowicz, Dana Vynnytska oraz Mikołaj Pospieszalski po ponad roku od wydania swojej debiutanckiej płyty, za którą zdobyli statuetkę Fryderyka 2011 za Album Roku w kategorii Folk / Muzyka Świata, powracają z nowym materiałem.

Muzyka na drugiej płycie to utwory z tak szerokiego zakresu gatunków jak folk, muzyka świata, jazz, poezja śpiewana, a nawet muzyka klasyczna. Album „Dlaczego nie” to również bardzo duże przedsięwzięcie organizacyjne. W nagraniach uczestniczyli liczni goście z Polski m.in. Mirosław Baka, Mateusz Pospieszalski, Mateusz Smoczyński, Kapela ze Wsi Warszawa, a także z pustynnej części Maroka – Hmad ait Ibrahim. Tak dopracowanej brzmieniowo i koncepcyjnie płyty dawno nie było na polskim rynku. Wydawcą jest Agora SA.

KONCERTY

Wkrótce ogłosimy pełną trasę zespołu, ale już teraz możemy zdradzić dwie pierwsze daty. Premierowy materiał zostanie zaprezentowany podczas koncertu w warszawskim klubie Palladium, gdzie 22 października Dagadana supportować będzie jedyną i niepowtarzalną grupę Tinariwen. Rozgrzewka przed tym wydarzeniem już w najbliższy piątek. Dagadana pojawią się na spontanicznym koncercie w Galerii Kordegarda w Warszawie, ul. Krakowskie Przedmieście 15/17, godz. 20:00, wstęp wolny.

Polecane