Nowy teledysk Prophets Of Rage


2017.10.17

opublikował:

Nowy teledysk Prophets Of Rage

foto: P. Tarasewicz

W połowie września do sklepów trafił pełnoprawny, imienny debiut formacji Prophets Of Rage. Jednym z promujących go singli był utwór „Stenght in Numbers”, który właśnie doczekał się teledysku.

Prophets of Rage tworzą muzycy kultowych zespołów: Rage Against The Machine, Public Enemy i Cypress Hill. Powstali w 2016 roku podczas burzliwego czasu wyborów prezydenckich w USA. Świeżo po zakończeniu udanej trasy „Make America Rage Again” grupa wiedziała, że istnieje możliwość przerodzenia ruchu z protestowej sztuki performance’u z taktyczną misją w autonomiczny podmiot łączący kreatywne pomysły. Wraz z wieloletnim współpracownikiem Rage Against The Machine, producentem Brendanem O’Brienem, członkowie zespołu stworzyli innowacyjny album, na którym połączyli przeróżne style, przepełnione ognistą energią i trafiające do społecznej świadomości. Materiał powstał w niespełna miesiąc.

Sesje nagraniowe dały nowe pole do rozwoju dla każdego z członków zespiłu, zaczynając od elementów djskich DJ-a Lorda, aż do poruszania szerszego spektrum tematów przez B-Reala, takich jak bezdomność, o której będzie można posłuchać w kawałku “Living On The 110”. – Podczas pierwszego spotkania puszczaliśmy nasze stare utwory, ale również szukaliśmy nowych rytmów, każdy z nas improwizował. I to było naprawdę dobre – wspomina perkusista Brad Wilk. – Momentalnie powstał język, w którym zaczęliśmy się dogadywać. Później ruszyliśmy w trasę i zgraliśmy się jako zespół. Robimy muzykę w taki sposób w jaki kiedyś tworzyły zespoły – dodaje basista Tim Commerford.

 

Polecane

Share This