Nowy utwór i klip Muse

Grupa zaprezentowała znakomitą okładkę nowej płyty.


2018.08.30

opublikował:

Nowy utwór i klip Muse

foto: mat. pras.

Zespół Muse zaskoczył dzisiaj swoich fanów i nie tylko opublikował nowy utwór „The Dark Side”, ale również zapowiedział album „Simulation Theory”. Płyta ukaże się na rynku już 9 listopada i znajdą się na niej m. in. „Thought Contagion”, „Something Human” oraz „Dig Down”.

Matt Bellamy (wokal, gitara, klawisze), Dominic Howard (perkusja) i Chris Wolstenholme (gitara basowa) zarejestrowali na płytę 11 piosenek. W produkcję wydawnictwa zaangażowani byli utytułowani producenci, chociażby Rich Costey, Mike Elizondo, Shellback i Timbaland. Do każdej piosenki z „Simulation Theory” zostanie nakręcony teledysk.

 

Album „Simulation Theory” ukaże się w wersji standardowej, deluxe (16 utworów) i super deluxe (21 utworów). Wśród bonusów są między innymi akustyczna wersja gospel „Dig Down”, wykonana z udziałem The UCLA Bruin Marching Band „Pressure”, „Thought Contagion” z koncertu, „Something Human” i „Alternate Reality” akustycznie i inne.

Oprawę graficzną płyty wykonał Kyle Lambert. Odpowiedzialny jest między innymi za plakaty do serialu „Stranger Things”, czy filmu „Jurassic Park”. Na potrzeby edycji super deluxe okładkę wykonał równie ceniony grafik Paul Shipper (m.in. „Star Wars: The Last Jedi” i „Avengers: Affinity War”).

Ostatnia płyta Muse to „Drones” z 2015 roku. Zadebiutowała na pierwszym miejscu w 21. krajach, w tym na szczycie w USA (pierwszy taki przypadek w karierze tria). Album został nagrodzony Grammy, drugim w historii Anglików. Wydane dotychczas płyty Muse sprzedały się w ponad 20 mln egzemplarzy na świecie. Kapela kilkakrotnie występowała w Polsce. Po raz ostatni w czerwcu 2015 roku na Orange Warsaw Festival.

Tagi


Polecane