Nowy Warszafski Deszcz od dzisiaj w sklepach


2011.06.16

opublikował:

Nowy Warszafski Deszcz od dzisiaj w sklepach

Wytwórnia Wielkie Joł prezentuje czwartą płytę legendarnej formacji Warszafski Deszcz, zatytułowaną „PraWFDepowiedziafszy”.

W warstwie tekstowej albumu „PraWFDepowiedziafszy” Tede i Numer Raz zabierają nas w sentymentalną podróż w przeszłość z dużą dozą aktualnych nawiązań. Na płycie gościnnie pojawiają się Agata Sieradzka znana jako Setka oraz Piotr Dymała. Muzycznie płyta utrzymana jest w klasycznym klimacie, a dużym zaskoczeniem jest lista producentów, którzy skomponowali muzykę: Sir Michu, Zbylu, Erio, Qciek oraz sam Tede, który odpowiedzialny jest za ponad połowę muzyki na „PraWFDepowiedziafszy”. Natomiast za akcje na gramofonach w dużej mierze odpowiada Dj Abdool, a także Dj Macu.

Album „PraWFDepowiedziafszy” został wydany w dwóch wersjach – oryginalnej, zawierającej jeden krążek oraz limitowanej edycji specjalnej zawierającej bonusowo „Przebiegi Piłokształtne”, czyli elektroniczne adaptacje utworów Warszafskiego Deszczu wyprodukowane przez młodegoGrzecha.

Okładkę zaprojektował Bartosz Deja. Za miks płyty odpowiada młodyGrzech, a za mastering Sir Michu.

Przed premierą albumu pojawiły się dwa single promujące nadchodzące wydawnictwo. Sentymentalny „Gdzie tamte dziewczyny”:

oraz znacznie twardszy tytułowy utwór „PraWFDepowiedziafszy”:


Polecane

Share This