Numer Raz z audycją w Czwórce


2012.10.17

opublikował:

Numer Raz z audycją w Czwórce

Nowym prowadzącym środową audycję w cyklu „DJ Pasmo” na antenie Czwórki – Radia z Wizją będzie Numer Raz. Na program pod hasłem „Numer Raz na fali” warszawski raper zaprasza co tydzień o godzinie 21.00.

W każdą środę Numer Raz będzie prezentować słuchaczom radiowej Czwórki nie tylko współczesne brzmienia i najnowsze płyty, ale także oldschoolowe, nieco zakurzone perełki ze świata rapu. W audycji nie zabraknie też utworów, których nie można usłyszeć w innych stacjach radiowych.  „Lubię szperać w muzyce, sam też mam bardzo pokaźny zbiór płyt, na pewno więc w środę w DJ Paśmie słuchacze znajdą coś, co ich zainteresuje i… może zaskoczy” – mówi nowy prowadzący.

W programie pojawią się także goście – muzycy i producenci związani z muzyką rap, a także didżeje miksujący na żywo. „Chciałbym, żeby młode pokolenie odkryło sens w słuchaniu i tworzeniu rapu, jak ja piętnaście lat temu” – mówi o swojej pracy w Czwórce – Radiu z Wizją Numer Raz.

Numer Raz jest raperem, współzałożycielem m.in. znanej grupy Warszafski Deszcz, z którą w 1999 roku nagrał album „Nastukafszy”, uważany obecnie za klasykę gatunku. W 2004 roku ukazał się solowy krążek artysty pt. „Muzyka, Bloki, Skręty”, bardzo dobrze przyjęty przez krytykę. W czerwcu 2009 roku na rynku pojawił się album „Powrócifszy” reaktywowanej formacji Warszafski Deszcz, a już we wrześniu raper wydał swój drugi solowy krążek – „Ludzie, Maszyny, Słowa”. Niebawem ukaże się kolejne wydawnictwo – tym razem będzie to produkcja duetu Numer Raz i DJ Abdool pt. „Człowieku Mordo Mixtape”. Numer Raz jest także inicjatorem nowatorskiego projektu charytatywnego „Spoko Dzieciak”, który powstał pod szyldem Fundacji Centrum Twórczości Narodowej. Projekt ma na celu pomoc w rozwoju młodym talentom z różnych dziedzin sztuki i jest realizowany wspólnie z wieloma znanymi postaciami kultury młodzieżowej, muzykami i aktorami.

Radio z Wizją to nowatorski projekt Polskiego Radia. Czwórki można bowiem nie tylko słuchać, lecz także ją oglądać. Program 4 Polskiego Radia nadawany jest tradycyjną drogą radiową, a także w Internecie. Czwórka to również koncerty i występy na żywo bardziej i mniej znanych artystów, dj’ów i niespotykany do tej pory poziom interaktywności ze słuchaczem.

Polecane

Share This