O.S.T.R. kopiuje Kendricka Lamara? Raper komentuje zarzuty


2020.03.03

opublikował:

O.S.T.R. kopiuje Kendricka Lamara? Raper komentuje zarzuty

fot. kadr z wideo

Tuż po premierze numeru „Nie chcę” pod adresem O.S.T.R.-a padło wiele zarzutów o kserowanie Kendricka Lamara. Jeden z internautów porównał numer rapera do utworu „DNA” Kendrick’a Lamar’a, a oba kawałki brzmią bardzo podobnie. O.S.T.R. odniósł się do tych oskarżeń w najnowszym wywiadzie i jak tłumaczy zrobił taki numer celowo.

Chodziło mi o to, by zwrócić uwagę na pewien problem, jaki na naszej scenie panuje od kilku lat. Mam na myśli kopiowanie kawałków z Zachodu. Kopiuje się flow, patenty, bity i prawie nikt o tym głośno nie mówi. Wielokrotnie starałem się uświadomić to ludziom na swoich płytach, ale bezskutecznie. Postanowiłem więc zwalczyć ogień ogniem. Jestem bardzo zadowolony z faktu, że utwór zrobił zamieszanie – tłumaczy łódzki raper w rozmowie z Marcinem Misztalskim dla Redbulla.

Dalej stwierdza, że najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że najbardziej oburzeni byli ci, którzy sami kopiują.

Niektórzy tak bardzo czekali na mój błąd, że dali się podpuścić. Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Spójrz na to z takiej strony: tworzę muzykę od 20 lat, jestem nieustannie od dwóch dekad w trasie z koncertami, wydałem wiele płyt i każda z nich osiągnęła sukces. Wszystko to, co mam, osiągnąłem ciężką i konsekwentną pracą. Mam pełną świadomość tego, co nagrywam i jakie efekty chcę uzyskać. Jeżeli ktoś uważa, że liczyłem na to, że ludzie nie zauważą podobieństwa do kawałka Kendricka Lamara i że nie zrobiłem tego celowo, to delikatnie mówiąc: nie unieśli tego intelektualnie – kontynuuje.

Polecane

Share This