Oberschlesien – śląski Rammstein na widowiskowym koncercie w Zabrzu

Jadymy durch!


2012.11.23

opublikował:

Oberschlesien – śląski Rammstein na widowiskowym koncercie w Zabrzu

Jadymy durch!  – Takie motto przyświecać będzie grudniowemu koncertowi Oberschlesien. Po sukcesie w programie Must Be The Music, grupa nie spuszcza z tonu. Widowiskowy koncert zaplanowany na prestiżowej scenie Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, z pewnością przyciągnie i zachwyci już zdeklarowanych oraz przyszłych fanów formacji.

Dzięki Oberschlesien mocny i czysty przekaz zawarty w słowach i dźwiękach, wprost z serca Górnego Śląska trafił do słuchaczy w całej Polsce. Projekt tworzy szóstka doświadczonych muzyków, którzy pragną pokazać śląską tożsamość w nowym świetle. Zainspirowani formacją Rammstein, która śpiewając po niemiecku z hukiem podbiła świat, sięgają po industrialne brzmienia z mocnymi tekstami, śpiewanymi po śląsku. Efektem są szczere, głębokie piosenki o radości życia, rozstaniach i powrotach, kobietach, motocyklach, wódzie i przede wszystkim o życiu tu – na Górnym Śląsku (członkowie grupy pochodzą z Piekar Śląskich, Bytomia i Sośnicy).

 

O tym, jak skutecznie grupa Oberschlesien zmiata stereotyp śląskości karykaturalnej i – niestety – trywialnej, najlepiej przekonać się na żywo, podczas ognistego show – Oberschlesien. Jadymy durch! 14 grudnia w Zabrzu.

 

Oberschlesien o sobie:

Chcemy pokazać wszystkim, a najbardziej samym sobie, że można pisać, śpiewać i myśleć po śląsku. Chcemy zrobić coś normalnego dla Ślązaka i coś ciekawego, innego dla ludzi, którzy ze Śląskiem nie mają, a być może chcieliby mieć coś wspólnego. Dla nich mamy krótkie, życiowe opowieści z mocnym słowem i potężnym brzmieniem”.

Polecane