OCN – koncert premierowy już dziś


2013.04.09

opublikował:

OCN – koncert premierowy już dziś

OCN dołączył do grona artystów niemieckiej agencji bookingowej Neuland Concert`s. Agancja ta reprezentuje między innymi takich artystów jak Biffy Clyro, Bruno Mars, Switchfoot, Fun czy Plan B. Pierwsza angielskojęzyczna płyta grupy pod tytułem „Waterfall” zostanie wydana nakładem Warner Music Group i na sklepowe półki w Polsce trafi 8 kwietnia. Za produkcję albumu odpowiada laureat nagrody Grammy – Vance Powell (The White Stripes, The Raconteurs, Kings Of Leon, The Dead Weather), który w styczniu przyleciał do Polski by osobiście nadzorować projekt. W związku z tymi wydarzeniami, zespół podjął decyzję o skróceniu nazwy do OCN. Dzień po oficjalnej premierze albumu –  9 kwietnia – zespół zagra specjalny koncert w warszawskim klubie Hard Rock Cafe.

Zespół powstał w 2001 roku we Wrocławiu i przez lata funkcjonował pod nazwą Ocean. Grupa ma na swoim koncie setki zagranych koncertów oraz pięć świetnie przyjętych płyt.

Przełomowy w karierze zespołu okazał się konkurs zorganizowany przez jeden z największych europejskich festiwali, węgierski Sziget. Po raz pierwszy grupa zaprezentowała zupełnie nowy, angielskojęzyczny materiał i finalnie wygrała konkurs. Prosto ze świetnie przyjętego koncertu, w trakcie którego poza nowymi utworami pojawiły się starsze kompozycje z angielskimi tekstami, zespół udał się do studia gdzie zarejestrował nowy singiel „Waterfall”. Piosenka zadebiutowała na 4 miejscu największej rockowej listy w Polsce i szybko dotarła na sam szczyt zestawienia stając się zarazem jednym z największych hitów w podsumowaniu 2012 roku.

Data: 09.04.2013

Miejsce: Hard Rock Cafe Warsaw, ul. Złota 59

Start: 21:00

Bilety: 19 zł  (dla posiadaczy legitymacji ISIC) / 24 zł (przedsprzedaż) / 32 zł (w dniu koncertu)

Tagi


Polecane

Share This