Oer: „Przechodzący przez rzekę” (video)


2012.11.15

opublikował:

Oer: „Przechodzący przez rzekę” (video)

„Dźwięki B-D-G” to w całości instrumentalna płyta bydgoskiego producenta Oer’a, członka formacji B.O.K (BiszOerKay&DjPaulo) Bydgoszcz jest bardzo muzycznym miastem, czego dowodem jest już skrót nazwy miasta, składający się z trzech dźwięków: B, D oraz G. Te trzy dźwięki zainspirowały autora do stworzenia ścieżki dźwiękowej dla niektórych miejsc oraz symboli w Bydgoszczy.

Przy współpracy z kilkoma znakomitymi muzykami, powstała produkcja brudna, nietypowa i niekoniecznie łatwa w odbiorze, osadzona w takich klimatach jak jazz, hip hop, dubstep, jungle czy drum n bass.

Tracklist:

1. Sounds of BDG / Dźwięki BDG

2. Valley Of Death / Dolina Śmierci

3. Archer / Łuczniczka

4. Sun Over Fordon / Słonce nad Fordonem

5. Enigma

6. Hill Of Freedom / Wzgórze Wolności

7. Gateway To Heaven / Brama do nieba

8. Crossing The River / Przechodzący przez rzekę

Rafał „OER” Skiba swoją przygodę z produkcją muzyczną zaczął w 1997 roku. Ukończył inżynierie dźwięku na Uniwersytecie Wolverhampton (UK). Jest inicjatorem oraz współtwórcą bydgoskiego zespołu „B.O.K (BiszOerKayDjPaulo)” oraz właścicielem studia muzycznego „21 Music Studio”. Jako beat-maker oraz MC brał udział w wielu projektach z Bydgoskiego podziemia takich jak Fanaberia, Trzeci Wariant, Osobowość, Prowokacja Wagary, Omerta, Retrospekt itd. Muzycznie współpracował z takimi artystami jak: O.S.T.R, Pyskaty, 2cztery7, Justyna Kuśmierczyk, CMS, Pafarazzi, Azja/DjBajer, Sativa Skład, Emblemat, Klemens, 5 Syfon, Rappaz, Alkoartyzm, RSK, Omerta, Kaz, GieBe i wielu innych.

Jest współtwórcą muzycznym oraz realizatorem dźwiękowym oficjalnego jubileuszowego hymnu, kultowego festiwalu „Hip Hop Kemp” (2011). Wraz z Pafem organizuje serie video-nagrywek pt. „Rap bez dubli” w których razem z zaproszonymi gośćmi od podstaw tworzą nowe utwory. Jako wierny pasjonat kultury czterech elementów, cały czas stara się propagować jej podstawowe fundamenty oraz założenia takie jak pokój, równość, miłość oraz radość z życia i tworzenia.Kilka słów od OER`a:

Jak wiadomo dźwięki, melodie oraz kompozycje, potrafią jak nic, bardzo szybko przywrócić wspomnienia albo w tempie natychmiastowym przenieść do miejsc, w których kiedyś byliśmy, przeżywaliśmy coś, bawiliśmy się, odczuwaliśmy radość albo smutek. Moim celem jest wyprodukowanie płyty z pomocą grupy utalentowanych muzyków, z różnych środowisk i gatunków muzycznych, która stworzy „ścieżkę dźwiękową” dla ulic, symboli oraz ciekawych miejsc miasta Bydgoszcz, dzięki której, poznanie naszego miasta nabierze zupełnie nowego zmysłowego wymiaru. Dzięki tej płycie, słuchacz będzie mógł powrócić myślami do Bydgoszczy, wsłuchując się między innymi w muzyczną interpretacje „Doliny śmierci”

Tagi


Polecane

Share This