OFF Scena na OFF Plus Camera 2013


2013.03.20

opublikował:

OFF Scena na OFF Plus Camera 2013

OFF Scena to nowa inicjatywa festiwalu. Off Plus Camera zaprasza na wyjątkowe koncerty polskich i zagranicznych artystów. Wśród nich m.in. Rosko John (Archive), Jono McCLerry, Twilite. Wstęp na koncerty po okazaniu karnetu festiwalowego lub biletu na seans z danego dnia. Wszystkie koncerty odbędą się w Klubie B4 na Brackiej 4.


Festiwalowicze codziennie będą mieli szanse posłuchać ambitnej i nowatorskiej muzyki. Każdego dnia filmową podróż będzie można zakończyć muzycznym akcentem w klubie festiwalowym. Muzycy, którzy zaprezentują się na festiwalu to połączenie świeżości, szczerości i przede wszystkim talentu.

Na OFF SCENIE wystąpią:

Jono McClerry (13.04) – songwriter nagrywający pod szyldem Ninja Tune. Jednym tchem wymieniany obok Finka, Jose Gonzalesa, a nawet nazywany następcą legendarnego Nicka Drake’a.

SoundQ (14.04) – fuzja wyszukanej i subtelnej elektroniki, głęboka a zarazem przebojowa alternatywa.

Teddy Jr (15.04) – międzynarodowa mieszanka muzyków, prezentująca folkowo-grungowe brzmienie o rozbudowanym instrumentarium, obok gitar i basu, wiolonczele i akordeon.

Fair Weather Friends (16.04) – czyli gitarowe granie z tanecznymi samplami, elektryczna awangarda niewątpliwe wyróżniająca się na polskiej scenie muzycznej.

Adre’n’Alin (17.04) projekt Igora Szulca – człowieka z fortepianem, który między klawisze wplata dyskretne nuty elektroniczne. Adre’n’Alin to klasyka vs. elektronika, adrenalina vs. spokój.

Największą niespodzianką OFF SCENY będzie występ Rosko Johna (18.04), znanego szerszej publiczności jako członek kolektywu Archive. Na pierwszym solowym koncercie w Polsce zaprezentuje swój autorski show.

Hatbreakers (19.04) wyzwolą w klubowiczach energię bez przemocy bitów i decybeli. Z powodzeniem wskrzesili idee piosenki z akompaniamentem saksofonu, gitary, basu i instrumentów perkusyjnych.

 

Twilite (20.04) – czyli dwa męskie głosy, dwie akustyczne gitary. Anglosaska tradycja spotyka się tu ze słowiańską melancholią. Zespół, który podbił już polską scenę muzyczną, a teraz rozwija się jego kariera zagraniczna.

Ostatniego dnia na OFF SCENIE pojawi się grupa Vermones (21.04). Surowe, gitarowe brzmienie, dopełnione zostanie łagodnym dźwiękiem pianina, ożywiane elektroniką. Najmocniejszym atutem składu jest charyzmatyczny głos wokalisty.

6. Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego OFF PLUS CAMERA

12-21 kwietnia 2013, Kraków

Polecane

Share This