Ola Bieńkowska w ramach Muzycznych Piątków


2012.09.11

opublikował:

Ola Bieńkowska w ramach Muzycznych Piątków

W najbliższy piątek w klubie Absurd 228 odbędzie się koncert Oli Bieńkowskiej. Obdarzona frapującym głosem wokalistka znana była dotychczas głównie ze swojego udziału w światowej sławy tribute show poświęconego grupie Pink Floyd. Teraz rozpoczyna nowy rozdział w swojej karierze, prezentując szlachetne autorskie piosenki o przejmujących melodiach i niebanalnych tekstach.

Wspomagana przez talenty tak wybitnych muzyków jak pianista Krzysztof Herdzin i gitarzysta Jacek Królik Ola zaprezentuje kameralne wersje swoich utworów. Ze sceny popłyną miedzy innymi dźwięki przebojowego singla „Diggin`”, który już od paru miesięcy grany jest w rozgłośniach w całej Polsce, ale także nastrojowe „Afterglow” i „Home Song” i wiele innych.

Ola umiejętności wokalne zdobywała w Szkole Muzycznej im F. Chopina pod okiem legendy polskiego jazzu, Ewy Bem oraz w Liverpool Institute For Performing Arts w Wielkiej Brytanii, gdzie odebrała dyplom z rąk samego Paula McCartney’a. Oprócz ponad 600 koncertów, które zagrała najpierw z The Australian Pink Floyd Show, a później z Brit Floyd – The Pink Floyd Tribute Show, Ola ma na swoim koncie udział w dziesiątkach filmów i reklam, gdzie podkładała głos, chórki dla Hani Stach czy Dezire, udział w płytach Edyty Geppert, Ewy Małas-Godlewskiej, Seweryna Krajewskiego, Wojciecha Gąssowskiego czy Ellie oraz główną rolę w „Tańcu wampirów“ Romana Polańskiego w teatrze Roma.

W tym roku Ola postanowiła wreszcie skupić światła reflektorów na sobie. „Pomysł nagrania własnych piosenek pojawił się dość naturalnie. Wydawanie solowych płyt jest dla mnie oczywistym krokiem naprzód, kolejnym etapem rozwoju“ – mówi. Tak powstała wydana w maju 2012 kolekcjonerska edycja pierwszej partii piosenek „Résumé (Take One)“.

Pierwsze nagrania stały się punktem wyjścia do dalszej, intensywnej pracy nad materiałem. Nowa wersja piosenki „Diggin‘“– pierwszy efekt współpracy z producentem Bogdanem Kondrackim, współautorem początkowych sukcesów Ani Dąbrowskiej czy Moniki Brodki – ukazała się w maju 2012.

Klip w reżyserii Piotra Onopy ze zdjęciami Arka Stani oraz gościnnym udziałem aktora i frontmena Projektu Warszawiak Łukasza Garlickiego miał swoją premierę w lipcu tego roku. W tej chwili Ola kończy przygotowywać materiał na swój oficjalny debiut na polskim rynku, płytę zatytułowaną „Résumé”.

Koncert Oli Bieńkowskiej odbędzie się w ramach cyklu Muzyczne Piątki.

14.09.2012, godzina 20:00

Klub Absurd 228

Warszawa, ul. Puławska 228

Wstęp wolny

Polecane

Share This