Olena prezentuje nowy klip


2020.07.27

opublikował:

Olena prezentuje nowy klip

fot. mat. pras.

W sieci pojawił nowy klip Oleny. „Losing My Breath” to jeden z dwóch anglojęzycznych utworów pochodzących z debiutanckiej płyty artystki „…w świetle gwiazd…”. Jest to również ukłon w stronę muzyki elektronicznej.

„Losing My Breath” to kompozycja, która powstała dzięki kooperacji z producentem Andrzejem „Fonai” Pieszakiem, znanym m.in. ze współpracy z Natalią Nykiel. Olena napisała tekst i linię melodyczną, Fonai stworzył muzykę.

Nigdy nie spodziewałabym się, że ta piosenka może zabrzmieć w taki sposób. Słychać tutaj wpływ muzyki elektronicznej, ale też lekki podmuch jazzu. Jestem bardzo zadowolona z efektu. To połączenie nowoczesnych brzmień i delikatności. Muzyka idealnie podkreśla tekst i melodię, jest to osobisty i bardzo ważny dla mnie utwór – komentuje artystka.

Do piosenki powstał teledysk w stylu glamour, nawiązujący formą do sesji zdjęciowej. Wokalistka opowiada historię zawartą w piosence, nie odwracając uwagi słuchacza od muzyki. Autorem zdjęć jest utalentowany fotograf Kamil Banaszek.

Płyta „…w świetle gwiazd…” jest dostępna w dobrych sklepach muzycznych, można ją także znaleźć na wszystkich portalach streamingowych.

Olena to absolwentka łódzkiej Akademii Muzycznej w klasie skrzypiec, jednak od zawsze pasjonował ją śpiew i kompozycja. Jako solowa wokalistka i songwriterka na polskim rynku muzycznym obecna jest od roku 2016. Znana jest z utworu „Demon”, który był hitem ogólnopolskich rozgłośni radiowych.

Prywatnie Olena słucha takich wokalistów, jak Rag’n’Bone Man, LAUV, Bazzi, często wraca do nagrań Amy Winehouse i Elli Fitzgerald. Uwielbia muzykę zespołu Queen, ceni Lady Gagę za jej jazzową odsłonę. W wolnym czasie, oprócz pisania muzyki tworzy swoją poezję. Olena uwielbia polskie morze, tam najchętniej wypoczywa. Jej imię z greki oznacza „blask Księżyca”.

Tagi


Polecane

Share This