Olena zaprezentowała „Echo” (wideo)


2020.05.22

opublikował:

Olena zaprezentowała „Echo” (wideo)

fot. mat. pras.

W sieci pojawiła się nowa piosenka Oleny. „Echo” to trzeci singiel zapowiadający szykowany na 5 czerwca album „…w świetle gwiazd…”. Utwór nieco zaskakuje swoim brzmieniem, kontrastując z poprzednim singlem Oleny „Mów do mnie” i pokazując jej kolejną muzyczną twarz.

„Echo” jest bardziej energetyczną piosenką, o nie tak melancholijnym charakterze. Brzmieniowo artystka znów jest konsekwentna, usłyszymy tu skrzypce zaaranżowane i nagrane przez Olenę. Wokalistka opowiada o tęsknocie za kimś, kto jak Echo obecny jest w Jej snach. Ten ktoś daje nadzieję na miłość, na ukojenie, ale jest ciągle nieuchwytny. Kto tego nie doświadczył?

Olena jest autorką muzyki i tekstu piosenki. Utwór wyprodukowany został przez Przemka Grzelaka, miks i mastering wykonał Marcin Gajko. Tekstowe wideo to dzieło Jacka Wenclewskiego, okładkę singla wykonała Aleksandra Ratajczyk.

Kształcenie muzyczne Olena rozpoczęła w wieku pięciu lat. Jest absolwentką łódzkiej Akademii Muzycznej w klasie skrzypiec. Piosenki tworzy przy pianinie, teksty pisze w języku polskim i angielskim. W grudniu 2015r. Olena rozpoczęła swoją solową karierę i zadebiutowała świątecznym singlem „Zakochaj się w Święta”. W 2016 roku, ukazał się jej drugi singiel „Demon”. Piosenka okazała się dużym sukcesem na playlistach największych rozgłośni radiowych w Polsce.

Na przełomie 2017 i 2018 roku ukazały się piosenki „Save This World” i „Ten świat”. W 2017 roku, jako chórzystka, Olena współpracowała z Dawidem Kwiatkowskim. Kolejne single wokalistki to „Sen” oraz „Miłość”. W grudniu 2019 artystka opublikowała świąteczną balladę „It’s Christmas”.

Muzyka, którą tworzy Olena, łączy różne style, zamykając całość w szeroko pojętym gatunku pop. Artystka nie boi się eksperymentować. Oscylując na pograniczu alternatywy i mainstreamu tworzy swój niepowtarzalny styl. Wokalistkę wyróżnia niski tembr głosu oraz jego ciepła barwa. Charakterystyczna w jej utworach jest obecność skrzypiec, które artystka wykorzystuje podczas koncertów pokazując inne niż klasyczne oblicze instrumentu

Tagi


Polecane

Share This