Olga Bołądź w nowym teledysku Lady Pank


2016.03.17

opublikował:

Olga Bołądź w nowym teledysku Lady Pank

Lady Pank obchodzą w tym roku 35-lecie działalności. Grupa ma na koncie ponad 20 płyt i niezliczoną ilość przebojów, które na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej i wychowały kilka pokoleń słuchaczy. Już 15 kwietnia dyskografia Lady Pank wzbogaci się o kolejny album „Miłość i władza”.

W sieci można już zobaczyć pierwszy klip promujący album. W wyreżyserowanym przez Pascala Pawliszewskiego teledysku do piosenki „Miłość” zagrała Olga Bołądź.

Album „Miłość i władza” zawiera 10 premierowych utworów. Tradycyjnie są to kompozycje Jana Borysewicza, założyciela i lidera Lady Pank. Za warstwę tekstową tym razem odpowiadają Wojciech Byrski oraz Bogdan Olewicz. Z Wojtkiem Byrskim pracowałem już przy mojej nowej płycie projektu Jan Bo. Od razu świetnie się zrozumieliśmy, poczułem w nim ten sam potencjał i talent, który cechował Andrzeja Mogielnickiego, dlatego powierzyłem mu również teksty na płytę Lady Pank. A Bogdan Olewicz to pewna i uznana marka. On też zaznaczył swój ślad na płycie pisząc dwa znakomite teksty – mówi Jan Borysewicz. Wokalista zespołu Janusz Panasewicz dodaje: Płyta „Miłość i władza” to według mnie typowe Lady Pank. Nie wyważamy otwartych drzwi, nikt od nas nie oczekuje rewolucji. To, co obserwuję obecnie na koncertach, które gramy z okazji 35-lecia, to istny powrót do źródeł. Ludzie śpiewają ze mną wszystkie piosenki od początku do końca znając każde słowo, każdy charakterystyczny moment itd. Na koncertach widzę trzy pokolenia fanów i to jest w tym najpiękniejsze. Nowa płyta na pewno nie zawiedzie tzw. „starych” fanów, bo jest na niej solidna dawka typowej ladypankowej energii i poetyki.

Polecane

Share This