Olivia Anna Livki – „Blood Ponies” (wideo)


2013.10.16

opublikował:

Olivia Anna Livki – „Blood Ponies” (wideo)

Blood Ponies to jeden z kultowych kawałków Livki, znany jako koncertowy hymn fanów, pieszczotliwie nazywanych „ponies” lub „kucyki”. Na każdym koncercie „kucyki” łączą się na końcu utworu w szalonym hiphopowym tańcu i kolektywnym skandowaniu  – „shoo shoo!”.

Za piosenką stoi pewien epizod  z The Simpsons, w którym magnat medialny (mało subtelna parodia Ruperta Murdocha) Mr Burns usiłuje uciszyć gazetkę szkolną Lisy Simpson, przekupując ją słodkimi kucykami. Lisa jednak w legendarnym cytacie odpowiada: „Nie chcę Waszych blood ponies. Shoo shoo!”Na to kucyki zamieniają sie w trio syczących wampirów.

Album „The Name Of This Girl Is” jest  manifestem  dzisiejszego pokolenia geeków. Opowiada o  neurozie i lęku: przed samotnością, rozczarowaniem, globalnym kryzysem i „the worst thing that could happen” – końcem  świata. Płyta  wprowadza słuchacza w komiksowe, pełne cytatów filmowych i nawiązań do aktualnych wydarzeń, auto-ironiczny pop-art-collage. Płyta powstawała przez rok i jest to do ostatniego dźwięku praca jednej ręki: napisana, zaaranżowana I wyprodukowana przez Olivię Annę Livki.

Na wersji Extended znajdziemy:  stronę B singla „Tennis Rackets”, czyli  „Song For The TV”, zupełnie nowy kawałek „Blood Ponies (który powstał w „Berlińskich” sesjach do albumu i wreszcie rozwiązuje zagadkę  przezwiska „Livianskich fanów”) oraz remix „Abby Abby”.

Polecane

Share This