Olivia Anna Livki na festiwalu w Japonii


2013.05.16

opublikował:

Olivia Anna Livki na festiwalu w Japonii

Już 25 maja Olivia Anna Livki zagra na festiwalu Shimokitazawa Sound Crousing w Japonii. To druga edycja odbywającego się Tokio festiwalu, który promuje młodą, niezależną muzykę głównie z… Japonii. Tym bardziej miło nam, że Olivia jest tam nie tylko jedynym artystą z Polski, ale w ogóle jednym z niewielu artystów zagranicznych. Na dzień dzisiejszy drugim nie japońskim wykonawcą jest Theo Berndt ze Szwecji.

Olivia Anna Livki to wokalistka i basistka, ale przede wszystkim majsterkowicz muzyki pop z obsesyjną miłością do detalu, w tradycji architektów artrocka takich jak Byrne i Eno (tytuł albumu jest miedzy innymi zainspirowany The Name Of This Band…, a ulubiony inżynier Davida Byrne’a, Pat Dillett go mixował). A zarazem to dzika, post punkowa bestia performance, bosa szamanka w piórach i kolorowych rajstopach. Jednym słowem: nowa definicja geek-girl.

Jej debiutancka plyta „The Name Of This Girl Is” przedstawia  życie wewnętrzne właśnie takiej geek-girl z roku 2011, jej ambicje i porażki, fantazje, filmy i książki, fobie przed realnym życiem i końcem świata. Zbudowany z bogatych beatów hip hopowych, warstw afrykańskich bębnów, armii głosów i spectorowskich orkiestr, jak upadający wieżowiec. 6 lat przygotowania piosenek i rok pracy w studio. Livki napisała, zaaranżowała i wyprodukowała dzieło samodzielnie i aby zachować niezależność wydała je  przez własny label L I V V, aby zachować niezależność o którą twardo walczyła.

Polecane

Share This