Olivier Heim – premiera błękitnego winyla


2015.11.19

opublikował:

Olivier Heim – premiera błękitnego winyla

Już 6 grudnia w warszawskim LABie wystąpi Olivier Heim. Będzie to wyjątkowa i ostatnia okazja, żeby zobaczyć Holendra w 2015 roku. Koncert będzie wydarzeniem szczególnym z kilku powodów…

Towarzyszyć mu będzie premiera winyla wydanego w Hiszpanii i Finlandii przez niezależną wytwórnię Zozaya Records, która zajmuje się włącznie czarnymi płytami. W Wielkiej Brytanii 12 calowe „A Different Life” zostało wydane przez jego własne OH Recordings, w Polsce zaś dystrybucją zajmie się najlepszy polski winylowy label U Know Me Records.

Winyl został wydany w standardowej wersji oraz limitowanej błękitnej edycji, która na premierze będzie dostępna w specjalnie cenie.

Koncert będzie także rozgrzewką przed premierowym występem Oliviera w Londynie (9 grudnia). Heim, który w Europie uważany jest za polskiego artystę, wydaje płytę na tamtejszym rynku na początku grudnia. Debiutancki album zapowiadali medialni gigantci, jak The Guardian, HUH Magazine, DIY Magazine, The Line Of Best Fit, czy Wonderland Magazine. Utwór „It`s Getting Better” zadomowił się ostatnio na playliście BBC Radio 1. Olivierem w Wielkiej Brytanii opiekuje się agencja Dog Day Press, która w portfolio ma współpracę m.in. z Caribou, Jose Gonzalezem,  Sufjanem Stevensem, Bonem Iverem, czy Jaakko Eino Kalevim. 

6 grudnia Olivier zagra także w nowym, trzyosobowym składzie. Towarzyszyć mu będzie wielokrotnie nagradzany polski pianista i kompozytor Marcin Masecki na klawiszach oraz Igor Nikiforow, znany jako współtwórca zespołu Jerz Igor, na perkusji. Heim planuje też wspólnie z Pictorial Candi zagrać piosenkę „Ballroom” – pierwszą wspólnie napisaną kompozycję. Słodki hit rodem z lat 80-tych został wydany dwa tygodnie temu jako część składanki berlińskiej wytwórni Mansions and Millions.

Występ w LABie będzie też okazją, aby wesprzeć Oliviera i jego zespół w podróży do Londynu, ponieważ cały dochód z koncertu będzie przeznaczony na pokrycie kosztów związanych występem w Londyńskim Servant Jazz Quarters – jednym z najciekawszych klubów w stolicy Anglii, który mieści się w tętniącej życiem dzielnicy Dalston.

Kiedy: 06.12.2015, godzina 20

Gdzie: LAB the live act bar, ul. Bracka 25

Ceny biletów: 15 zł

Polecane

Share This