Onar: „Płomień 81 wciąż w nas jest”


2018.08.02

opublikował:

Onar: „Płomień 81 wciąż w nas jest”

foto: kadr z wideo

Fani wciąż mają nadzieję na powrót Płomienia 81. Pezet i Onar wciąż są ze sobą w kontakcie, od czasu do czasu występują razem. Temat ich nowej płyty pojawił się już pięć lat temu. Onar mówił wówczas: – Paweł robi różne rzeczy, ja też mam sporo na głowie. Nie chcę odgrzewać kotleta. Chcę, żeby to była płyta klasyczna, ale nie wtórna. Żeby szła z czasem, ale nie w elektroniczne kierunki. Niestety, do dziś nie doczekaliśmy się materiału.

Ostatnią okazją do współpracy Onara i Pezeta był kawałek „Equipment”. Utwór, w którym słyszymy również Bilona trafił na ostatnią płytę Onara „Czyste buty, brudne serce”. – Dostałem sześć tysięcy newsów, że ten kawałek jest jak Płomień 81, jak „Powiedz na osiedlu”, że jest super i super się kojarzy. To jest miłe, ale nie robiliśmy tego z myślą: „Musimy zrobić kawałek jak Płomień 81” – wyjaśnił przeprowadzonej dla Rap News rozmowie z Proceente Onar. – Płomień 81 cały czas jest ok, cały czas jest w nas, nie musimy się silić. Widziałem bit, Paweł napisał w chwilę, Bilon też został zaproszony. Super, że siadło. Nam się podoba, fajnie, że jest też dobry odbiór. To jest bardzo miłe – dodał artysta.

Pytania o ewentualny album Płomienia 81 nasiliły się po ubiegłorocznym Polish Hip-Hop Festivalu w Płocku. – Chciałbym, żeby był w przyszłym roku – przyznaje Onar. W 2019 minie 20 lat od premiery legalnego debiutu Płomienia „Na zawsze będzie płonął”, więc okazja do nagrania kolejnego krążka wydaje się idealna.

 

Onar: “Niektórzy raperzy idą bardzo na skróty”

Przy okazji promocji krążka “Czyste buty, brudne serce” Onar odwiedził także radiową Czwórkę. Goszcząc w programie „Numer Raz na fali” artysta wypowiedział się m.in. na temat nowej szkoły rapu, a także artystów, którzy starają się dostosować do panujących trendów. – Niektórzy raperzy idą bardzo na skróty – powiedział Onar.

Artysta został także zapytany o młodych wykonawców na których szczególnie zwraca uwagę i docenia ich pracę. – Zawsze sprawdzam ReTo. Uważam, że to jest gość, który ma sporo do powiedzenia i ma mega talent. Ma charyzmę. Guzior jest super gościem. Sprawdzam PlanaBe, Sztossa, Smolastego. Białas jest ultrautalentowanym gościem, ale nie wiem, czy możemy wpisywać go do młodych raperów.

Polecane

Share This