Onar we współpracy z niemieckim raperem wypuszcza singiel “Keine Grenzen”

Numer zapowiada album "ACHTUNG".


2021.08.19

opublikował:

Onar we współpracy z niemieckim raperem wypuszcza singiel “Keine Grenzen”

fot. Wojtek Koziara

W sieci pojawił się nowy utwór i teledysk Onara – „Keine Grenzen”. Jak sam mówi – spełnił przy tym swoje marzenie i na bicie Szweda Swd nagrał utwór z niemieckim raperem Erabim, który kojarzony jest przede wszystkim ze współpracy z legendarnym Azadem. Jest to kolejny numer zapowiadający album „ACHTUNG”.

Teledysk został zarejestrowany w Berlinie i Frankfurcie nad Menem, skąd pochodzi wspomniany niemiecki artysta. Brzmienie nowego utworu kolejny raz udowadnia to, że Onar przy tworzeniu swojego projektu postawił na muzyczną różnorodność i odświeżenie swojej kariery.

Europejską scenę rapową sprawdzam już od kilku dobrych lat, zdecydowanie wnikliwiej niż produkcje ze Stanów. Nie mówię tu tylko o słuchaniu mainstreamowych ksywek i singli, ale o przeszukiwaniu zakamarków Spotify czy wchodzeniu w udostępniane przez dużych graczy kawałki ziomali. Na produkcje Erabiego trafiłem przez jego wspólne single z Azadem, którego fanem jestem od samego początku. Od pomysłu i zajawy, aby zrobić coś niecodziennego i nieoczywistego, do wspólnego numeru i klipu – tak powstało „Keine Grenzen” – mówi Onar o swoim podejściu do europejskiego rapu i o współpracy z Erabim.

Klip powstał przy współpracy z Innervalue i Raisemana.

Wersja deluxe albumu „ACHTUNG” to 10 utworów podstawowych oraz trzy dodatkowe bonus tracki. Płyta jest również dostępna w bardziej rozszerzonym wariancie, do którego dołączono szklankę i podstawkę do piwa. Każdy album zamówiony w przedsprzedaży będzie również podpisany przez rapera. Wśród gości na albumie pojawili się już m.in. Paluch, Lipa, Kizo, Erabi oraz Kabe. Preorder albumu dostępny pod tym adresem.

Za oprawę graficzną albumu odpowiada Jacek Walesiak, za fotografie Wojciech Koziara.

Polecane

Share This