One – nowy album z zagranicznymi gwiazdami


2015.03.25

opublikował:

One – nowy album z zagranicznymi gwiazdami

Jeden z najbardziej utalentowanych gitarzystów młodego pokolenia powraca w wielkim stylu. Już 4 maja ukaże się nowy, drugi już w dorobku album One, projektu muzycznego, za którym stoi dziewiętnastoletni wirtuoz gitary, Adam Malicki, a wspomagają go Adam Wolski (Golden Life) i Aga Wachowska.

„Świat świętych krów”, bo taki tytuł będzie nosić nowy krążek, nagrany został w Los Angeles, a inżynierem dźwięku został sam Jun Murakawa (Soundgarden, Nine Inch Nails, Toto). Zespół nagrywał płytę w czterech studiach w LA: Bastard Ranch Studio, Stagg Street Studio, LAFX Studio, a także w studio Paula Gilberta. Na krążku pojawia się również grono znakomitych gości specjalnych: Paul Gilbert (Mr. Big), Dave Filice (The Rembrandts) oraz Jeff Bowders (m.in. Shakira i Joe Satriani).

Amerykanie mają niesamowite doświadczenie z muzyką rockową, a w Los Angeles stacjonują największe gwiazdy tego gatunku i nie tylko – wspomina Adam Malicki – Dodatkowo precyzja i zachłanność z jaką była tworzona muzyka, była obłędna. Ci ludzie żyją z muzyki, to jest ich pasja, wdychają dźwięk zamiast powietrza. Chcieliśmy bardzo, żeby było to słychać na nowym albumie. Natomiast wokalista grupy, Adam Wolski, uzupełnia: Dostałem propozycję zaśpiewania tego materiału w studio w Los Angeles w 12 dni z Junem Murakawa. To były bardzo fajne chwile, praca szła błyskawicznie, Jun jest mega sprawnym realizatorem, uporaliśmy się z całością w 7 dni.

Wszystko zaczęło się od koncertu Paula Gilberta w ramach Fuzz Universe Tour w 2011 roku – tak o genezie współpracy z muzykiem Mr. Big opowiada Malicki: Wtedy to brałem udział w warsztatach z tym wirtuozem gitary. Doszło nawet do wspólnego jam session. Po warsztatach Gilbert doradził mi,  abym wyjechał do Musicians Institute w Los Angeles, gdyż tam mogę podszkolić swój warsztat i poznać wiele muzycznie uzdolnionych osób. Poznałem tam Jeffa Bowdersa, perkusistę Paula Gilberta. Nawiązałem z nim współpracę i narodził się pomysł nagrania nowej płyty One z Jeffem na bębnach. On też doradził Juna jako inżyniera dźwięku. A że wcześniej jeszcze widywałem się z Gilbertem, to zaproponowaliśmy mu zagranie na naszym utworze i… zgodził się! Niesamowicie się z tego powodu cieszę!

Nowy krążek One jest bardziej zwarty stylistycznie niż debiutancki  „Njoyin’” (2012 r) i jak sam zespół zapowiada, jest też bardziej żywiołowy: Płyta utrzymana jest w bardziej vintage`owym stylu. Amerykański inżynier dźwięku sprawił, że ma dużo przestrzeni i brzmi bardziej naturalnie niż ostatnia. Nowy album jest również bardziej dynamiczny. Nowego wymiaru kompozycjom One  dodała też wokalna charyzma Adama Wolskiego.

Grupa ma także na koncie krótką trasę koncertową po USA, w ramach której wystąpiła w Hollywood (Whisky a Go Go), Las Vegas (Adrenaline) i Ramonie, (u boku Grega Howe’a). Natomiast w Polsce zespół zagrał m.in. w Studio im. Agnieszki Osieckiej w Trójce, na warszawskich Juwenaliach, grupa supportowała również zeszłoroczne koncerty Black Label Society.

Tagi


Polecane

Share This