Opener Festival 2011


2011.06.18

opublikował:

Opener Festival 2011

Do Heineken Open’er Festival pozostały zaledwie dwa tygodnie. Szeroko informowaliśmy o line-upie, zatem dziś czas na wszystkie szczegóły dotyczące festiwalu – nie tylko dla tych, co wybierają się pierwszy raz…

Krótki przewodnik po praktycznej stronie festiwalu:

1.    Można skorzystać z FESTIWALOWEGO KARNETU SKM (termin ważności: 30.06 godz. 12:00 – 04.07 godz. 08:00), który za 16 PLN, można kupić w internetowym sklepie Alter Art lub na terenie festiwalu w punkcie SKM

2.    Wejście główne dla pieszych jest od ul. Zielonej. Uwaga! Do wjazdu od strony ul. Zielonej są uprawnione tylko osoby z ważną opaską oficjalnego pola namiotowego, mieszkańcy osiedla Babie Doły (na podstawie meldunku); oficjalne autobusy festiwalowe; pracownicy jednostki wojskowej; goście VIP; akredytowane media

3.    AUTOBUSY: bezpłatne autobusy kursujące wahadłowo od Dworca Głównego w Gdyni na Lotnisko Gdynia-Kosakowo (przystanek od ulicy Zielonej) są zapewnione jak w poprzednich latach. Kursują bez przerwy co kilka minut, aż do zakończenia imprezy w danym dniu. Na teren festiwalu można dojechać również autobusami miejskim linii 209 i 109.

4.    TEREN FESTIWALU jest otwarty codziennie od godziny 16:00 do 4:00. NIE ZABIERAJ NA TEREN: Aparatów cyfrowych o matrycy większej niż 5.0 MPix. Niedozwolone jest wnoszenie sprzętu foto mogącego mieć profesjonalne zastosowanie, np. lustrzanek małoobrazkowych, lustrzanek cyfrowych, aparatów średnio- i wielkoformatowych itd.; Parasolek ze spiczastym zakończeniem; Niebezpiecznych przedmiotów (noży, ostrych narzędzi, gazu, broni, znaczników laserowych etc.); Alkoholu, narkotyków, etc. Zjaw się na festiwalu dużo wcześniej, ok. 2 godziny przed początkiem upatrzonego koncertu. Unikniesz kolejek.

5.    WYMIANA BILETÓW NA OPASKI: bilety jednodniowe i karnety podlegają wymianie na identyfikatory w formie opaski. Punkty wymiany biletów na opaski znajdują się przed wejściem na teren festiwalu (czynne od 30 czerwca od godziny 10.00). Dodatkowy punkt znajduje się przy Dworcu Głównym w Gdyni (można tu wymienić wszystkie bilety, poza biletami VIP i elektronicznymi oraz karnetami z polem namiotowym) – czynne od 29.06: 9:00-21:00, 30.06: 9:00-24:00; 1.07: 9:00-24.00; 2.07: 9:00-24:00; 3.07: 9:00-21:00. Aby uniknąć kolejki w dodatkowym punkcie wymiany biletów na opaski przy Dworcu Głównym w  Gdyni, wymień ją przed wejściem na festiwal.

6.    Środkami płatniczymi na terenie Heineken Open’erFestival są karty MasterCard PayPass, w tym ALTER kART, oraz bony festiwalowe (jeden bon = 3 PLN).  Bony kupisz wyłącznie na terenie festiwalu w kasach festiwalowych, nie kupuj ich od osób prywatnych –  bony są zabezpieczone, dlatego podrobione nie będą uznawane przez sprzedawców.  Na terenie festiwalu będzie można płacić bonami i  wszystkimi kartami zbliżeniowymi w technologii MasterCard® PayPass™. Jak co roku przygotowaliśmy specjalną edycję co-brandingowej karty zbliżeniowej MasterCard® PayPass™. Karty będą doładowane na kwotę 120 PLN. W odróżnieniu od lat poprzednich, karty nie będzie można doładować na terenie festiwalu. Będzie jedynie możliwość sprawdzenia salda. ALTER kART z poprzednich festiwali również będą honorowane. Aby zasilić swoją ALTER kARTę, wystarczy zrobić przelew, wpłacić środki w banku albo na poczcie na rachunek podany na odwrocie karty. Poza festiwalami możesz używać wszystkich ALTER kART jak normalnej karty płatniczej. Dlatego nie wyrzucaj regulaminu i PINu, który dołączony jest do każdej karty!

7.    CAMPING w tym roku został powiększony kolejny raz – wszyscy na pewno się zmieszczą! Pole mieści już ok. 20 000 osób.  POLE NAMIOTOWE działa od 29 czerwca od godziny 12:00 do 4 lipca do godziny 12:00. Jest dostępne dla osób, które wykupiły karnety z polem namiotowym- całodobowy punkt gastronomiczny, punkt sprzedaży napojów, bankomat oraz kasy festiwalowe, w których można nabyć ALTER kART oraz bony festiwalowe. Osobom, które chcą przyjechać na festiwal camperem lub przyczepą, udostępniamy specjalną przestrzeń na blisko 70 pojazdów. Na polu namiotowym znajduje się EKO PUNKT ŁADOWANIA TELEFONÓW, zasilany na dwa sposoby – poprzez wiatrak oraz panel solarny.

    AKCJA EKOLOGICZNA na festiwalu jest zresztą rozbudowana, jak nigdy dotąd. Zorganizowane będzie 5 punktów selektywnej zbiórki plastiku, z których część będzie wyposażona w specjalnie sprowadzone prasy do zgniatania plastikowych kubków. Wszystkie odpady trafiają do strefy segregacji. Na wystawie edukacyjnej można bliżej poznać naszego festiwalowego przyjaciela – WWF. Partnerem działań ekologicznych na terenie festiwalu jest Heineken.

8.    WI – FI

Po raz pierwszy na festiwalu w Polsce, w wybranych punktach festiwalowi goście będą mieli dostęp do bezprzewodowego Internetu. Będą to cztery punkty spotkań (Meeting Points). Internet w każdym z punktów na terenie festiwalu ma zasięg w promieniu 45 m, a w punkcie na polu namiotowym – w promieniu 20 m. Dostęp do  Internetu – stacjonarnego – będzie także w kafejce Klubu Alter Art. Uwaga! W festiwalowej sieci  zablokowane będą strony p2p  i o tematyce „dla dorosłych”.

9.    INFORMACJE DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH: Na terenie festiwalu zosta¬ną zbudowane platformy z widokiem na sceny. Specjalni opiekunowie pomogą wszystkim zainteresowanym osobom na nie dotrzeć.

Tagi


Polecane

Share This