Open’er Festival – transmisje koncertów w radiowej Trójce


2013.07.05

opublikował:

Open’er Festival – transmisje koncertów w radiowej Trójce

5 lipca, po wieczornym serwisie o godz. 22.00, rozpocznie się koncert Queens Of The Stone Age, natomiast tuż po wiadomościach o północy – The National. Oba koncerty będą transmitowane w całości, a w trójkowe studio poprowadzą Anna Gacek (godz. 22.00-0.00) oraz Michał Owczarek (godz. 0.00-2.00).

Queens Of The Stone Age łączą w swojej muzyce różne rockowe gatunki, od hard rocka przez rock psychodeliczny, aż do desert rocka, którego są faktycznie głównym przedstawicielem. Przez 15 lat działalności nagrali 5 albumów, w tym tak szanowane pozycje jak „Rated R” i „Songs for the Deaf”. Współpracowali m.in. z Billym Gibbonsem (ZZ Top), Julianem Casablancasem (The Strokes), Markiem Laneganem, Mattem Cameronem (Pearl Jam/Soundgarden) i dali setki występów, zyskując miano jednego z najlepszych koncertowych zespołów świata.

The National, od momentu wydania przełomowego dla nich „High Violet”, występowali na największych światowych festiwalach – w tym na jednym, którego program ułożyli w całości. Długie trasy koncertowe, ponowne zaangażowanie w kampanię wyborczą Baracka Obamy i powstanie filmu dokumentalnego o zespole, pt. „Mistaken For Strangers”, to tylko część wydarzeń, jakie stały się ich udziałem. Płyta, która otworzyła przed formacją z Ohio najważniejsze sale koncertowe po obu stronach Atlantyku, kilka tygodni temu doczekała się równie udanej następczyni – „Trouble Will Find Me”.

Polecane

Share This