Optymistyczne Deftones


2010.02.06

opublikował:

Optymistyczne Deftones

Krążek nagrywany był bez udziału oryginalnego basisty, Chi Chenga, który przebywał w szpitalu na skutek wypadku, którego doznał pod koniec 2008 roku.
Jego miejsce zajął Sergio Vega niegdyś związany z Quicksand. – Po tym, co przeszliśmy, potrzebowałem przelać swoje myśli, energię i emocje w coś bardziej optymistycznego – wyjaśnia wokalista, Chino Moreno. Wcześniej zaś Moreno powiedział – To bardzo drapieżne dzieło, nie brakuje jednak kilku delikatniejszych dźwięków.

W roli producenta zatrudniono Nicka Raskulinecza, który współpracował z Foo Fighters, Rush czy Alice In Chains przy ich najnowszym krążku, „Black Gives Way To Blue”.

Dyskografię ekipy z Sacramento wieńczy wydawnictwo „Saturday Night Wrist” z 2006 roku.

W skutek wypadku Cheng zapadł w śpiączkę. 26 kwietnia Cheng trafił na oddział intensywnej terapii po prawie śmiertelnym zakażeniu sepsą. Organizm zwalczył infekcję i Chi opuścił oddział tydzień później. Po opuszczeniu oddziału intensywnej terapii rozeszła się pogłoska, że Chi wybudził się ze śpiączki. Pogłoska ta została jednak zdementowana na stronie [www.oneloveforchi.com], gdzie poinformowano, że Cheng znajduje się w stanie minimalnej przytomności. 18 sierpnia Cheng przeszedł operację zastąpienia jednej z kości czaszki, którą usunięto po wypadku, by obniżyć wzmożone ciśnienie śródczaszkowe. Obecnie muzyk jest na etapie rekonwalescencji. (wikipedia)

Polecane

Share This