Ordinary Brainwash – „ME 2.0” już w czerwcu


2012.04.03

opublikował:

Ordinary Brainwash – „ME 2.0” już w czerwcu

Trzecia studyjna płyta projektu Ordinary Brainwash ukaże się w barwach Metal Mind Productions. Premiera albumu zatytułowanego „ME 2.0” zaplanowana jest na 4 czerwca br.

 

Płyta powinna przypaść do gustu fanom współczesnej odmiany rocka progresywnego reprezentowanej przez takie zespoły jak Porcupine Tree, No-Man, Chroma Key czy Gazpacho. Jednak w przeciwieństwie do płyt wymienionych wykonawców, album „ME 2.0” został w całości napisany, nagrany i wyprodukowany przez… jednego muzyka. Pod nazwą Ordinary Brainwash kryje się bowiem przedstawiciel pokolenia ྕ, student Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, kompozytor, producent muzyczny, autor tekstów, multiinstrumentalista i wokalista – Rafał Żak.

Jego oficjalny debiut nastąpił 23 marca 2008 roku, kiedy to Piotr Kaczkowski, w programie Minimax na antenie radiowej Trójki, zaprezentował jedno z pierwszych nagrań Ordinary Brainwash. Kilkanaście miesięcy później, w grudniu 2009 roku, ukazał się  debiutancki krążek zatytułowany „Disorder in My Head” (Lynx Music). Album zebrał wiele pozytywnych recenzji i po niespełna roku doczekał się swojego następcy. „Labeled Out Loud”, bo taki tytuł nosi drugi album Ordinary Brainwash, odbił się znacznie szerszym echem i został doceniony w prasie i portalach branżowych zarówno w Polsce jak i za granicą. Album został również wyróżniony w muzycznym podsumowaniu roku 2010 przez miesięcznik Metal Hammer. Chwilowa cisza nie mogła zwiastować nic innego niż burzę – oto bowiem nadchodzi trzeci studyjny album zatytułowany „ME 2.0”, który ukaże się nakładem Metal Mind Productions.

 

Rafał Żak: „Bardzo cieszę się z nawiązania współpracy z Metal Mind Productions. To zespół wspaniałych, życzliwych ludzi i wielu z nich od samego początku trzymało za Ordinary Brainwash kciuki. To dobrze, że nasze drogi się spotkały i że trzeci album ukaże się w barwach Metal Mind Productions”.

 

Tytuł płyty jest znamienny – Ordinary Brainwash w nowej odsłonie to dojrzałe, perfekcyjnie dopracowane oblicze Rafała Żaka. Wkrótce ujawnimy więcej szczegółów albumu, który ma olbrzymie szanse zostać jedną z najlepszych płyt roku.

Polecane

Share This