Organek mówi o Korze i gra „Szatana” Kur

Artysta gościł we wtorkowym odcinku programu Kuby Wojewódzkiego.


2017.03.23

opublikował:

Organek mówi o Korze i gra „Szatana” Kur

foto: kadr z materiału wideo

Do czwartku do 11:29 trwa akcja „Wiosna”, w ramach której Tomek Organek i jego zespół czekają na Wasze zdjęcia i nagrania wideo pokazujące, czym jest dla Was wiosna. Nadesłane przez Was prace złożą się na klip do piosenki z płyty „Czarna Madonna”. Premiera teledysku już 1 kwietnia, o całej akcji możecie przeczytać tutaj .

We wtorkowym odcinku programu „Kuba Wojewódzki” Tomek Organek mówił m.in. właśnie o nadchodzącym teledysku, ale wrócił też do poprzedniego klipu promującego „Czarną Madonnę”. Teledysk trafił do sieci w drugiej połowie lutego .

Kora zgodziła się zagrać tę rolę i wspaniale ją zagrała – przyznaje w rozmowie z Kubą Wojewódzkim artysta. – Szukaliśmy tej Czarnej Madonny, mieliśmy taki pomysł na ten klip z panem Jerzym Skolimowskim. Musieliśmy znaleźć postać ikoniczną, taką archetypiczną kobietę, wspaniałą, mądrą, silną. Kora posiada wszystkie te cechy i można to zobaczyć przez sześć i pół minuty w jej twarzy. Ta Czarna Madonna się zbliża i coraz bardziej się uczłowiecza. Nie szukaliśmy taniej sensacji. Budowanie swojej kariery i swojego wizerunku na taniej sensacji naprawdę nas nie interesuje.

O samym utworze artysta mówi: – Piosenka jest o miłości do kobiety. Jak się kogoś kocha, stawia się go na piedestale, traktuje jak bóstwo. Śpiewam do tej kobiety jakby litanię, prośbę o pomoc.

Drugim gościem była Barbara Kurdej-Szatan, której wejście poprzedził fragment piosenki „Szatan” grupy Kury wykonany przez Tomka Organka przy akompaniamencie gitary akustycznej.

Ostatni odcinek programu możecie zobaczyć na tej stronie .


Polecane