Organek: „Zimnokrwiste, bezrefleksyjne chamstwo ma się niezwykle dobrze i poprzez takie decyzje sądu właśnie zostało po raz kolejny docenione i nagrodzone”


2021.02.12

opublikował:

Organek: „Zimnokrwiste, bezrefleksyjne chamstwo ma się niezwykle dobrze i poprzez takie decyzje sądu właśnie zostało po raz kolejny docenione i nagrodzone”

foto: P. Tarasewicz / CGM.PL

Pod koniec 2019 roku świętowaliśmy drugą z rzędu wygraną reprezentantki Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji Dla Dzieci. Rok wcześniej w Mińsku piosenką „Anyone I Want to Be” zwycięstwo wyśpiewała sobie Roksana Węgiel, w organizowanym listopadzie 2019 w Gliwicach konkursie zwyciężyła Viki Gabor, wykonująca utwór „Superhero”. Niestety, nie wszyscy cieszyli się wówczas z wygranej Polki. W sieci pojawiły się rasistowskie komentarze, których autorzy kwestionowali „polskość” Viki.

– Cieniem na olbrzymim sukcesie Viki kładą się rasistowskie wpisy internautów, którzy wytykają jej romskie pochodzenie. Znieważają dziewczynkę z powodu jej pochodzenia etniczego, szydzą z jej wyglądu i miejsca urodzenia – komentowali wówczas przedstawiciele Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, zapowiadając kierowanie do sądu spraw hejterskich wpisów.

Tutaj warto podkreślić, że Viki ma barwne korzenie – wokalistka urodziła się w Hamburgu, przez siedem lat mieszkała w Wielkiej Brytanii, skąd przeniosła się do Krakowa. Pytana o swój talent muzyczny Viki podkreśla, że odziedziczyła go po rodzicach pochodzenia romskiego.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zgodnie z zapowiedziami zgłaszał do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa, ale ta je umarzała.. Gazeta Wyborcza poinformowała, że decyzję prokuratury podtrzymał sąd, stwierdzając, że „‚Szwabska cyganka’ i inne hejterskie komentarze nie znieważają Viki Gabor, młodziutkiej piosenkarki romskiego pochodzenia”.

Tę decyzję ostro skomentował Tomasz Organek:

– Wstyd mi za mój kraj i poziom jego sądownictwa. Jeśli pobicie ojca, publiczne wyzywanie od szwabskich Cyganek, multi kulti jak sk*rwysyn itp plus insynuowanie, że gdyby @vikigaborofficial była „prawdziwą Polką”, to by nie wygrała @eurowizja_junior_ bo tam karty rozdaje lobby @lgbt, nie jest tym, co każdy zdrowo myślący człowiek rozumie przez hejt, ksenofobię, rasizm oraz zwyczajne chamstwo od lat promowane przez media i brak klasy politycznej, to ja mówię: gońcie się. Krakowski sąd powinien odrobić lekcje z etyki sędziowskiej, językoznawstwa i zwykłej przyzwoitości. Niestety, dziś mnie nic już w Polsce nie dziwi. Jako starszy kolega z branży, życzę @vikigaborofficial i jej rodzinie dużo spokoju i grubej skóry, bo w tym kraju to nieodzowne dla codziennego życia. Zimnokrwiste bezrefleksyjne chamstwo ma się niezwykle dobrze i poprzez takie decyzje sądu właśnie zostało po raz kolejny docenione i nagrodzone. O tempora, o mores…. – napisał muzyk na swoim Instagramie.

Polecane


Share This