Organizatorzy Cieszanów Rock Festiwalu przedstawiają kolejnych artystów

Share Tweet Organizatorzy Cieszanów Rock Festiwalu przedstawiają kolejnych artystów Byle


2016.04.06

opublikował:

Organizatorzy Cieszanów Rock Festiwalu przedstawiają kolejnych artystów

Organizatorzy Cieszanów Rock Festiwalu przedstawiają kolejnych artystów

Byle do sierpnia! – wołają organizatorzy Cieszanów Rock Festiwal i ogłaszają kolejnych artystów tegorocznej edycji, którymi są: Eluveitie (na zdjęciu), Sweet Noise, Włochaty, Nocny Kochanek, Farben Lehre, Zacier oraz 1125. Nowo ogłoszone zespoły, wraz z zestawem ujawnionych na początku roku (m.in. Misfits, Vader, KNŻ, Kult), tworzą ciekawy pejzaż polskiej i zagranicznej muzyki rockowej. CRF 2016 odbędzie się w Cieszanowie w dniach 18 – 21 sierpnia.

Eluveitie to kolejna zagraniczna gwiazda CRF 2016. Szwajcarska grupa reprezentuje nową falę w muzyce folk – metalowej. Obok gitar elektrycznych, basu i perkusji, mają w swoim instrumentarium również tradycyjne ludowe instrumenty, takie jak dudy, skrzypce i lirę korbową, a ich teksty śpiewane są m.in. w martwym języku galijskim. Zespół na co dzień koncertujący na całym świecie, od Chin po Stany Zjednoczone, wystąpi na CRF 20 sierpnia.

Jak zwykle podczas CRF nie zabraknie mocnej reprezentacji rodzimej sceny muzycznej i spektakularnego powrotu. Po raz pierwszy na cieszanowskiej scenie wystąpi zespół Sweet Noise, legendarny, owiany aurą tajemnicy, znany z energetycznych i rzadkich koncertów – Sweet Noise zawsze wracał w chwilach ważnych, przełomowych, ponieważ losy Polski zawsze leżały nam na sercu. Dużo o tym zawsze mówiliśmy. Już utwór „Godność” z płyty „Respect” był ideą Sweet Noise, która zawsze bazowała na prostej rzeczy: poszanowaniu ludzkiej godności, poszanowaniu prawa do wolności wyznania, poglądów, do wolności słowa. Koncert, który Sweet Noise zagra 21 sierpnia na scenie głównej CRF 2016, będzie koncertem przekrojowym przez wszystkich osiem do tej pory wydanych płyt, z najsłynniejszymi naszymi utworami takimi jak m.in. „Godność”, „Cisza”, „Bruk”, „Ghetto”. Zagramy w pewnym sensie w klasycznym składzie. Specjalną oprawę wizualną przygotuje Vahan Bego.

Sierpniowy CRF to także okazja do zobaczenia rzadko koncertującej legendy polskiego punka zespołu Włochaty oraz świętującego 30-lecie Farben Lehre, które podczas CRF zagra płytę wybraną przez fanów w głosowaniu internetowym. Głosować można raz dziennie na stronie www.cieszanowrockfestiwal.pl, do wyboru są trzy płyty. Ta, która otrzyma największą ilość głosów, zostanie w całości zagrana przez Farben Lehre – Serdecznie zapraszamy na jedyny w swoim rodzaju koncert z okazji 30-lecia istnienia zespołu Farben Lehre, który odbędzie się 20 sierpnia, podczas Cieszanów Rock Festiwal 2016. Pomysł jest taki, aby zagrać jedną wybraną przez Was płytę z trzech albumów z naszej dyskografii… Musicie sami określić się, które wydawnictwo preferujecie, a my tym samym uszanujemy Wasz wybór i zagramy zasugerowany materiał. Co ciekawe, podczas naszego występu, na scenie pojawią się również zaproszeni goście, które uczynią powyższy koncert jeszcze bardziej wyjątkowym…Zatem czas głosować i wskazać swojego faworyta spośród wskazanych albumów Farben Lehre, czyli: „Atomowe Zabawki”, „Farbenheit” i „Ferajna”. Czekamy z zaciekawieniem na Waszą decyzję – niech się stanie wola fanów…Jeżeli możesz mieć na coś swój wpływ – decyduj i wskaż własny typ!” – zaprasza Wojtek Wojda, wokalista i lider Farben Lehre. Na festiwalu wystąpi również legenda polskiego hardcore’a, załoga o nazwie 1125, świętująca w tym roku swoje 20-lecie.

W tym roku w programie CRF pojawi się także kilka zespołów grających muzykę z „przymrużeniem oka”. Na scenie alternatywnej zagrają: Nocny Kochanek czyli kapela bawiąca się konwencją heavy metalu oraz piewcy absurdu – formacja Zacier. Radości z tego faktu nie kryje lider zespołu – Mirosław „Zacier” Jędras, który w ten sposób ogłasza występ na CRF 2016: „Z przyjemnością informuję, że grupa Zacier zagra 18 sierpnia 2016 roku podczas Cieszanów Rock Festiwal. Z radością i dumą przyjąłem zaproszenie na to, jakże ważne wydarzenie urozmaicające czas wakacyjnego odpoczynku. Zagramy dla Was to co umiemy najlepiej – pełen odjechanej zadumy i absurdu, przewrotny, szalony i pozbawiony skrupułów muzyczny kolaż z „Niedźwiedziem Januszem” i „Rybami Marnotrawnymi” w rolach głównych. Zespół wystąpi w składzie apostolskim: Dr Yry, Dziarski, DJ Mrufka i Mnierosłaff van der Zacier. Zamknijcie w obórkach waszą trzodę, zgońcie jałówki z pastwisk, zaryglujcie piwnice, dziewczyny wyślijcie w góry. Wataha Zaciera nadciąga!”

Ogłoszone do tej pory zespoły CRF 2016 to: Misfits (jedyny polski koncert w 2016 roku), Vader (zagra przedpremierowo materiał z nowej płyty), w ramach specjalnego, monograficznego przeglądu twórczości Kazika Staszewskiego „3xKazik”: KNŻ – Kazik Na Żywo (jedyny koncert w 2016 roku), Kult z jednorazowym wykonaniem płyt „Tata Kazika” i „Tata 2” oraz Kazik & Kwartet ProForma ze specjalnym, niespodziankowym koncertem i przedsmakiem płyty „Tata 3”, Tymon&The Transistors grający płytę „Wesele” oraz Tymon Tymański jako konferansjer sceny głównej CRF, a także zespół Lej Mi Pół.

 

 

Polecane