Organizatorzy dużego festiwalu nie mają złudzeń i odwołują tegoroczną edycję


2021.03.01

opublikował:

Organizatorzy dużego festiwalu nie mają złudzeń i odwołują tegoroczną edycję

foto: Artur Rawicz / Show The Show

Walka z pandemią koronawirusa trwa, podobnie jak walka o koncerty i festiwale. Organizatorzy Coachelli zrezygnowali z kwietniowego terminu, wiemy już także, że w tym roku nie odbędzie się Glastonbury, za to organizatorzy dwóch innych brytyjskich imprez – Reading i Leeds zapewniają, że są na dobrej drodze, by udało się zrealizować te wydarzenia.

Teraz dowiadujemy się, że kolejna brytyjska impreza, która ucierpiała w 2020, nie odbędzie się także teraz. Organizatorzy Download Festivalu nie ukrywają, że nia mają już żadnych złudzeń co do realizacji tegorocznej edycji i już na początku marca przesuwają ją na 2022. Przyszłoroczny Download odbędzie się w dniach 10-12 czerwca, a jego headlinerami będą Kiss, Iron Maiden i Biffy Clyro. Zarówno Kiss jak i Maiden mają na ten rok zaplanowane koncerty w Polsce – pierwsi mają zawitać do łódzkiej Atlas Areny 12 czerwca, drudzy 11 czerwca powinni pojawić się na PGE Narodowym w Warszawie. Coraz bardziej wątpliwym wydaje się, by te imprezy doszły do skutku.

Sprawdź także: Post Malone zagrał wirtualny koncert w świecie Pokémonów

Jak wygląda sytuacja w Polsce? Organizatorzy OFFa uprzedzają, że w sierpniu możemy nie spotkać się w Katowicach, z drugiej strony koalicja firm odpowiedzialna za Mystic Festival zapewnia, powierzchnia Stoczni Gdańskiej jest na tyle duża, że nawet jeśli przyjdzie im realizować festiwal w reżimie sanitarnym, to są na to gotowi. W weekend Alter Art opublikował nowe oświadczenie w sprawie Open’era.

Odbędzie się czy się nie odbędzie? W jakiej formie? Jaka jest sytuacja? Mówimy, jaki jest stan na dzisiaj. Od 12 miesięcy robimy absolutnie wszystko co w naszej mocy, aby sprostać temu historycznemu wyzwaniu. Od wielu miesięcy przygotowujemy tegoroczną edycję i pracujemy nad różnymi rozwiązaniami, zależnymi od rozwoju sytuacji pandemicznej. Scenariuszy jest wciąż kilka, ale dzisiaj możemy już powiedzieć, że mamy przygotowaną również wersję specjalną, wyjątkową i jednorazową na okres przejściowy, jeżeli tego wyścigu z czasem w roku 2021 nie wygramy.

Codziennie monitorujemy zmiany na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym, wraz z naszymi koleżankami i kolegami z całej Europy. Nie ma co powtarzać banałów, ale wszyscy wiemy, że kluczowa dla festiwalowego lata jest dynamika procesu szczepień. Każdy dzień przynosi nowe wiadomości – czasem dobre, czasem złe, a w ubiegłym tygodniu pojawił się brytyjski plan, który ma duży wpływ na cały europejski rynek muzyczny. Jesteśmy realistami i mamy jeszcze większą wiedzę zdobytą przez ostatni rok. W najbliższym czasie otrzymamy pełen obraz tego, jak wyglądać będzie lato 2021. Wszystkie informacje będziemy Wam przekazywać możliwie jak najszybciej. Festiwal się odbędzie. W jakiej formule? Tę odpowiedź przyniosą nam najbliższe tygodnie. A na koniec – wszyscy zdajemy sobie sprawę, że to kwestia czasu, ale w tych trudnych chwilach widzimy już przyszłość festiwali w jasnych barwach. Będzie dobrze! – napisali organizatorzy festiwalu.

Polecane

Share This