Organizatorzy juwenaliów zapowiadają konsekwencje wobec Quebo

Management raper odwołał cztery zaplanowane na ten tydzień występy.


2018.05.24

opublikował:

Organizatorzy juwenaliów zapowiadają konsekwencje wobec Quebo

Foto: Karol "Tarakum" Makurat

Quebonafide miał wystąpić w tym tygodniu na juwenaliach w czterech miastach – Zielonej Górze, Płocku, Rzeszowie i Wrocławiu. Niestety, management artysty poinformował o odwołaniu każdego z tych występów tłumacząc decyzję przemęczeniem rapera i jego ekipy. – Ze względu na dużą intensywność pracy w ciągu ostatniego miesiąca, ogromną ilość koncertów i działań muzycznych, jesteśmy zmuszeni do odwołania występu. Tę trudną decyzję podjęliśmy po długim namyśle. Zdrowie jest w tej sytuacji najważniejsze. Ekipa potrzebuje krótkiej przerwy na regenerację po to, żeby w kolejnych miesiącach, dawać Wam tyle energii, ile otrzymywaliście od nas dotychczas. Liczymy na Waszą wyrozumiałość – komunikaty o tej treści wystosowano do uczestników imprez w każdym z miast.

W rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Beata Mucha z Parlamentu Studenckiego Uniwersytetu Zielonogórskiego skomentowała sytuację w następujący sposób: – Wszystko zaczęło się przed weekendem, Quebonafide miał odwołać wszystkie występy na studenckich imprezach. Zrezygnował m.in. z juwenaliów we Wrocławiu. W końcu stało się to, co przeczuwaliśmy. Odmówił także nam. Powołał się na problemy zdrowotne i przemęczenie. Organizatorzy zielonogórskich Bachanaliów zapowiadają, że nie zostawią tej sprawy. – Obowiązywała nas umowa, Quebonafide poniesie teraz konsekwencje – deklaruje Beata Mucha.

Informacja o odwołaniu występów zbiegła się z wiadomością o wylocie Quebo do Rumunii. Raper kręcił tam klip wspólnie z Bonusem RPK, Borixonem i Kizo. Manager rapera na pytanie „Wyborczej” o to, czy raper przebywa w Rumunii, odpowiada: – Jest w Polsce od poniedziałku po południu. Absolutnie dementuję te rewelacje.

Po odwołaniu koncertu w Zielonej Górze Parlament Studencki UZ zmaga się z licznymi próbami zwrotu biletów. Niestety, z racji na to, że nie był jedynym artystą, który miał wystąpić na Bachanaliach, zwroty nie są przyjmowane. – Rozumiemy Państwa zdenerwowanie wynikające z nagłego odwołania koncertu przez QUEBONAFIDE. Niestety, nie możemy ponosić odpowiedzialności za złamanie warunków umowy przez artystę na dwa dni przed koncertem. Bachanalia są imprezą masową festiwalem, na którym występuje 10 artystów. Odwołanie koncertu w takim terminie jest zdarzeniem losowym, którego w żaden sposób nie mogliśmy przewidzieć, ani jemu zapobiec. Sprzedawane bilety wstępu dot. imprezy/festiwalu, nie zaś koncertu poszczególnego wykonawcy. W związku z powyższym zgodnie z regulaminem imprezy masowej Bachanalia dostępnym na https://bachanalia.pl/regulamin/ zwrot za bilet przysługuje tylko w przypadku całkowitego odwołania imprezy, nie zaś zmiany 1 z 10 artystów, która była spowodowana siłą wyższą – informują organizatorzy.

Polecane

Share This