Orkiestra Polskiego Radia wspiera „Poland… Why Not?”


2011.08.26

opublikował:

Orkiestra Polskiego Radia wspiera „Poland… Why Not?”

W ostatni poniedziałek w studiu nagrań Polskiego Radia orkiestra składająca się z 34 muzyków pod batutą Radosława Labakhua nagrała pięć utworów do płyty Poland…Why Not, która już tej jesieni ukaże się na rynku. Pieczę nad nagraniami sprawował realizator dźwięku Rafał Paczkowski, oraz Rob Hoffman, światowej sławy producent muzyczny, który podczas nagrań był w stałym kontakcie audiowizualnym ze znanym i szanowanym na całym świecie (współpracował m.in. z U2) kompozytorem smyczków – Brianem Byrne.

Brzmienie orkiestry będzie można usłyszeć w pięciu utworach z płyty, m.in. w „Dreamer” w wykonaniu Mietka Szcześniaka, „Stay” w wykonaniu Sławka Uniatowskiego, czy „Hold Me Now” Patricii Kazadi.

Rob Hoffman to znany producent muzyczny, który m.in. odpowiada za brzmienie legendarnego albumu Michaela Jacksona „HIStory”. Współpracował również z Philem Collinsem, Christiną Aguilerą, Joe Cockerem, czy Janet Jackson.


Premiera płyty ‘Poland…Why Not?’ planowana jest na jesień tego roku.

‘Poland… Why Not?’ to autorski projekt mający na celu wypromować na świecie artystę polskiego pochodzenia, poprzez umożliwienie polskim gwiazdom współpracy ze śmietanką światowej sławy kompozytorów i producentów. W projekcie biorą udział między innymi Natasza Urbańska, Patricia Kazadi, Sławek Uniatowski, czy młodziutka Julia Bogdańska; zaś nad materiałem, który ukaże się na płycie ‘Poland…Why Not?’ pracowali między innymi Jim Beanz, czy Robert Hoffman. Materiał na płytę nagrywany był w studiach w Los Angeles, Filadelfii, Warszawie i Berlinie.

Premiera płyty planowana jest na jesień b.r.


Polecane

Share This