Osada Vida – dwa koncerty już w listopadzie


2012.10.16

opublikował:

Osada Vida – dwa koncerty już w listopadzie

Osada Vida, jeden z najciekawszych polskich zespołów prog-metalowych, zadebiutował niedawno w nowym poszerzonym składzie. Przypomnijmy, że do składu dołączył Marek Majewski (ex-Acute Mind), który przejął od Łukasza Lisiaka (bas) obowiązki wokalisty. Po raz pierwszy w nowym składzie zespół zaprezentował się pod koniec września w chorzowskiej Leśniczówce. Była ta swoista rozgrzewka przed występem na izraelskim festiwalu ProgStage, gdzie Osada Vida wystąpiła u boku takich uznanych gwiazd jak jak Pain Of Salvation, The Flower Kings, Andromeda czy Orphaned Land. Oba występy spotkały się z niezwykle ciepłym przyjęciem bowiem zespół zaprezentował bardzo energetyczny zestaw starszych, dobrze znanych nagrań oraz nowych utworów, które pojawią się na kolejnej płycie zaplanowanej na wiosnę 2013.

 

A już na początku listopada będzie kolejna okazja aby przekonać się jak prezentuje się Osada Vida w nowym, ulepszonym składzie. Zespół zagra dwa koncerty w następujących miejscach:

 

8.11 Piekary Śląskie – OK Andaluzja godz.19.00

10.11 Kraków – Klub Zaścianek godz.19.00

 

Osada Vida prezentuje muzykę sięgającą do tradycji ambitnego rocka w typie Yes, Porcupine Tree, Pain Of Salvation czy Riverside. Grupa doskonałych warsztatowo muzyków proponuje muzykę świeżą i niepowtarzalną, wzbogaconą niebanalną warstwą tekstową. W swoim dorobku zespół ma trzy wydawnictwa demo oraz trzy ciepło przyjęte oficjalne płyty: „Three Seats Behind A Triangle” (2006/2007), „The Body Parts Party” (2008), „Uninvited Dreams” (2009). Ostatnim materiałem wydanym przez zespół Osada Vida jest DVD zatytułowane „Where The Devils Live”, zawierające zapis koncertu w Teatrze Śląskim w Katowicach w listopadzie 2011 roku. Zespół rozpoznawalny jest także poza granicami naszego kraju o czym może świadczyć choćby zaproszenie na ubiegłoroczną edycję amerykańskiego festiwalu RoSfest czy w tym roku na ProgStage w Izraelu. Na wiosnę 2013 zapowiadana jest nowa płyta zespołu, już z nowym wokalistą w składzie.

 

Aktualny skład:

Marek Majewski – wokal

Łukasz Lisiak – bas

Rafał Paluszek – klawisze

Baret Bereska – gitary

Adam Podzimski – perksusja

Polecane

Share This