Osada Vida: „nowa płyta może być zaskoczeniem dla naszych dotychczasowych fanów”


2013.02.01

opublikował:

Osada Vida: „nowa płyta może być zaskoczeniem dla naszych dotychczasowych fanów”

Premiera czwartego pełnowymiarowego albumu znakomitej prog-metalowej formacji Osada Vida zatytułowanego „Particles” zaplanowana jest na 11 marca. Nowa płyta zawiera 9 premierowych nagrań a także, jako bonus, zaskakującą wersję nagrania „Master Of Puppets” z dyskografii zespołu Metallica!

 

Nowy album nagrany został już w poszerzonym składzie z Markiem Majewskim (ex-Acute Mind) na wokalu. O tym jaka będzie nowa płyta mówi Rafał Paluszek, klawiszowiec Osada Vida: „Jaka będzie to płyta? Pod każdym względem inna od wszystkich poprzednich. Począwszy od okładki (i całej oprawy graficznej), przy projektowaniu której chcieliśmy pozbyć się oklepanych już mrocznych klimatów a dodać dużo światła, przestrzeni i lekkości, poprzez kompozycje, które są zdecydowanie bardziej przystępne (ale też mocniejsze i konkretniejsze), aż po partie wokalne nowego, piątego Osadnika. Album jest owocem tego, co już bardzo długo rodziło się w naszych głowach i sercach. Jest pełen radości z grania i pokazuje inne od dotychczasowego podejście do muzyki i komponowania. Myślę, że płyta może być zaskoczeniem dla naszych dotychczasowych fanów. Ale jestem przekonany, że zaskoczenie będzie pozytywne! Nadaliśmy nowego znaczenia słowu „bezkompromisowy”. Będzie dużo melodii, będzie rytmicznie, mocno i zaskakująco. Ale to wciąż Osada Vida. Nie usunęliśmy charakteru z naszej muzyki. Doprawiliśmy ją tylko znacznie i mamy nadzieję, że przyprawy przypadną wszystkim do gustu. No więc jaka będzie? Przekonaj się niebawem!

 

Osada Vida prezentuje muzykę sięgającą do tradycji ambitnego rocka w typie Yes, Porcupine Tree, Pain Of Salvation czy Riverside. Grupa doskonałych warsztatowo muzyków proponuje muzykę świeżą i niepowtarzalną, wzbogaconą niebanalną warstwą tekstową. W swoim dorobku zespół ma trzy wydawnictwa demo oraz trzy ciepło przyjęte oficjalne płyty: „Three Seats Behind A Triangle” (2006/2007), „The Body Parts Party” (2008), „Uninvited Dreams” (2009). Ostatnim materiałem wydanym przez zespół Osada Vida jest DVD zatytułowane „Where The Devils Live”, zawierające zapis koncertu w Teatrze Śląskim w Katowicach w listopadzie 2011 roku. Zespół rozpoznawalny jest także poza granicami naszego kraju o czym może świadczyć choćby zaproszenia na amerykański festiwal RoSfest (2011) czy na ProgStage w Izraelu (2012). Premiera nowej płyty „Particles” już 11 marca!

Nową płytą można już zamawiać w TYM miejscu.

 

Osada Vida – Particles

Data premiery: 11.03.2013

 

Lista utworów:

1. Hard-Boiled Wonderland

2. Stronger

3. Fear

4. Those Days

5. Shut

6. David`s Wasp

7. Different Worlds

8. Until You`re Gone

9. Mighty World

 

Bonus track:

10. Master Of Puppets

 

Osada Vida:

Marek Majewski – wokal

Łukasz Lisiak – bas

Rafał Paluszek – klawisze

Baret Bereska – gitary

Adam Podzimski – perksusja

Polecane

Share This