Osada Vida – pierwsze nagranie z najnowszej płyty „Particles”


2013.03.04

opublikował:

Osada Vida – pierwsze nagranie z najnowszej płyty „Particles”

Dokładnie za tydzień ukaże się czwarty pełnowymiarowy album znakomitej prog-metalowej formacji Osada Vida zatytułowany „Particles”. Pra-premiera nagrania „Those Days” odbyła się wczoraj, w programie MiniMax w radiowej Trójce. A dziś nagrania można posłuchać w oficjalnym kanale Metal Mind Productions. Materiały filmowe do klipu zostały nagrane podczas ubiegłorocznego występu zespołu na festiwalu ProgStage 2012 w Izraelu.

Album „Particles” otwiera nowy rozdział w historii Osada Vida, bowiem nagrano go w poszerzonym składzie z Markiem Majewskim (ex-Acute Mind) na wokalu. Płyta zawiera 9 premierowych nagrań a także, jako bonus, zaskakującą wersję nagrania „Master Of Puppets” z dyskografii zespołu Metallica! Ale to nie ostatnia niespodzianka na płycie – w jednym z utworów gościnnie wystąpił Sivy z metalowego zespołu Tuff Enuff!

 

Osada Vida prezentuje muzykę sięgającą do tradycji ambitnego rocka w typie Yes, Porcupine Tree, Pain Of Salvation czy Riverside. Grupa doskonałych warsztatowo muzyków proponuje muzykę świeżą i niepowtarzalną, wzbogaconą niebanalną warstwą tekstową. W swoim dorobku zespół ma trzy wydawnictwa demo oraz trzy ciepło przyjęte oficjalne płyty: „Three Seats Behind A Triangle” (2006/2007), „The Body Parts Party” (2008), „Uninvited Dreams” (2009). Ostatnim materiałem wydanym przez zespół Osada Vida jest DVD zatytułowane „Where The Devils Live”, zawierające zapis koncertu w Teatrze Śląskim w Katowicach w listopadzie 2011 roku. Zespół rozpoznawalny jest także poza granicami naszego kraju o czym może świadczyć choćby zaproszenia na amerykański festiwal RoSfest (2011) czy na ProgStage w Izraelu (2012). Premiera nowej płyty „Particles” już 11 marca!

 

Najbliższe koncerty Osada Vida:

6.03 Warszawa – Progresja (support przed Threshold) – uwaga: Osada Vida wystąpi już o godz.18.30 – polecamy wcześniejszy przybycie do klubu!

27.04 Warszawa – Progresja – Warsaw Prog Days 2013 (z Believe i Votum)

 

Lista utworów:

1. Hard-Boiled Wonderland

2. Stronger

3. Fear

4. Those Days

5. Shut

6. David`s Wasp

7. Different Worlds

8. Until You`re Gone

9. Mighty World

Bonus track:

10. Master Of Puppets

 

Osada Vida:

Marek Majewski – wokal

Łukasz Lisiak – bas

Rafał Paluszek – klawisze

Baret Bereska – gitary

Adam Podzimski – perksusja

Polecane

Share This