Osada Vida – posłuchaj nowej płyty


2013.03.28

opublikował:

Osada Vida – posłuchaj nowej płyty

Najnowsza płyta zespołu Osada Vida – „Particles” – cały czas zbiera znakomite opinie zarówno wśród fanów jak i dziennikarzy muzycznych. Artrock napisał o niej: „’Particles’ to absolutnie najlepsze dzieło Osady. Progrockowi intelektualiści stali się rockowymi luzakami. I bardzo dobrze”, magazyn Metal Hammer wybrał album płytą miesiąca: „Każda z dziesięciu kompozycji na ‘Particles’ błyszczy, każda ma swoją specyficzną charyzmę, każda w pełni satysfakcjonuje. Błyszczy też produkcja, najlepszej światowej jakości, surowa, ale i krystalicznie czysta, oszlifowana z największą precyzją…”.

Przez najbliższy tydzień album będzie dostępny w całości do odsłuchu w serwisie Progstreaming. Zapraszamy do wysłuchania „Particles” w TYM  miejscu.

Osada Vida prezentuje muzykę sięgającą do tradycji ambitnego rocka w typie Yes, Porcupine Tree, Pain Of Salvation czy Riverside. Grupa doskonałych warsztatowo muzyków proponuje muzykę świeżą i niepowtarzalną, wzbogaconą niebanalną warstwą tekstową. W swoim dorobku zespół ma trzy wydawnictwa demo oraz trzy ciepło przyjęte oficjalne płyty: „Three Seats Behind A Triangle” (2006/2007), „The Body Parts Party” (2008), „Uninvited Dreams” (2009). Ostatnim materiałem wydanym przez zespół Osada Vida jest DVD zatytułowane „Where The Devils Live”, zawierające zapis koncertu w Teatrze Śląskim w Katowicach w listopadzie 2011 roku. Zespół rozpoznawalny jest także poza granicami naszego kraju o czym może świadczyć choćby zaproszenie na ubiegłoroczną edycję amerykańskiego festiwalu RoSfest czy w tym roku na ProgStage w Izraelu.

Polecane

Share This