Oscary 2018 – zobacz występy gwiazd

"Kształt wody" najlepszym filmem, "Trzy billboardy..." największym przegranym.


2018.03.05

opublikował:

Oscary 2018 – zobacz występy gwiazd

foto: kadr z wideo

90. edycja Oscarów za nami. Za najlepszy film roku uznano „Kształt wody”. Produkcja zdobyła cztery nagrody, w tym za najlepszą reżyserię (Guillermo del Toro). Zgodnie z oczekiwaniami najlepszym aktorem został Gary Oldman, statuetka dla najlepszej aktorki powędrowała do Frances McDormand za rolę w „Trzech billboardach za Ebbing, Missouri”. To właśnie film Martina McDonagha uznano za największego przegranego gali (Oscara za drugoplanową rolę odebrał wprawdzie Sam Rockwell, ale nie doceniono ani samego filmu, ani scenariusza).

Podobnie jak na gali Złotych Globów nagrodę za najlepszą muzykę oryginalną zdobył Alexandre Desplat, najlepszą piosenką okrzyknięto natomiast „Remember Me” Miguela z filmu „Coco”.

Galę swoimi występami uświetnili Mary J. Blige, Common i Andra Day, Miguel, Natalia LaFourcade i Gael García Bernal, Keala Settle, oraz Sufjan Stevens, któremu towarzyszyła m.in. Annie Clark aka St. Vincent. Na scenie pojawił się także Eddie Vedder, który piosenką „Room at the Top” Toma Petty’ego złożył hołd zmarłym na przestrzeni ostatniego roku ludziom kina.

 

 

 

Polecane