„Ostatni raz zatańczysz ze mną” – Małolat K2 w hołdzie Krzysztofowi Krawczykowi


2021.04.14

opublikował:

„Ostatni raz zatańczysz ze mną” – Małolat K2 w hołdzie Krzysztofowi Krawczykowi

fot. kadr z wideo

Tuż po świętach dotarły do nas smutne wieści o śmierci Krzysztofa Krawczyka. Kilka dni wcześniej dowiedzieliśmy się, że wokalista opuścił szpital, do którego trafił w związku z zakażeniem koronawirusem.

Wpływ, jaki Krawczyk wywarł na polską muzykę, jest ogromny, dlatego po jego śmierci hołdy i wspomnienia napłynęły od reprezentantów wszystkich gatunków, włącznie z raperami. „Scena rapowa pożegnała weterana rodzimej estrady cieplej niż niejednego tragicznie zmarłego rapera. Kondolencje i wspomnienia płynęły m.in. od Kafara, Safula i Kacpra HTA po ReTo, Bedoesa i Belmondo. Osobiście pożegnał się naczelny Popkillera Mateusz Natali, nie zabrakło stosownych postów na kierowanych do młodszych odbiorców fanpejdżach Drejk i Hype, gdzie jakakolwiek próba „beki” kończyła się w komentarzach słusznym napiętnowaniem” – pisał na naszych łamach Marcin Flint.

Dziś hołd wokaliście składa Małolat K2, który żegna zmarłego utworem „Ostatni raz zatańczysz ze mną”. Tytuł został oczywiście zaczerpnięty z hitu Krzysztofa Krawczyka. „Parostatkiem swoim w najdłuższy rejs teraz płyniesz do krainy, gdzie nie ma już łez / Tutaj łzy napłyną, przyjaciołom jest smutno, na twojej muzyce wychowało się mnóstwo / Dla ciebie ten kawałek, wiem, że mnie słyszysz, chcę ci podziękować, zawsze byłeś nam bliski / Kłaniają się wszyscy wokaliści przed tobą, zawsze byłeś sobą” – nawija w swoim utworze Małolat K2.

Sprawdź także: Krzysztof kozak. Jak Krawczyk zasłużył na rapowy szacunek. Marcin Flint o związkach polskiego rapu ze zmarłą legendą rodzimej muzyki

Polecane

Share This