Ostróda Reggae Festival z nowymi gwiazdami

W line-upie gwiazda Wysp i reprezentacja polskiej sceny.


2018.03.10

opublikował:

Ostróda Reggae Festival z nowymi gwiazdami

foto: mfk.com.pl

Ostróda Reggae Festival to największa platforma promocji polskiego reggae. Prestiżowy występ na imprezie często otwiera nowy rozdział w karierze lokalnych twórców jamajskich wibracji. Po raz pierwszy na ostródzkiej scenie zaprezentują się koncertowy skład słynnego polskiego producenta Marka Bogdańskiego – Dreadsquad live z Kasią Malendą oraz grupa The Djangos. Sprawdzone wybuchowe rozwiązania zapewni też Tabu.

Impreza ma w tym roku nowy termin. Zamiast tradycyjnie w sierpniu, odbędzie się w dniach 5-8 lipca. Wcześniej ogłoszono, że do Ostródy przyjadą w tym roku Gentleman, Dub. Inc., Jesse Royal, Macka B, Marla Brown, Earthkry, Damian Syjonfam, Signey Polak i Shashamane.

Tabu, Red Stage, 8.07.2018

Trudno już wyobrazić sobie ostródzkiego festiwalu bez obecności grupy, której popularność wykracza już poza scenę reggae. Pracują nad nowym albumem, więc oprócz klasyki można spodziewać się nowych utworów.

Tabu powstali w 2003 roku w Wodzisławiu Śląskim z inicjatywy Rafała Karwota i Marcina Suchego. Przez pierwsze lata działalności krystalizował się skład zespołu, jak i styl muzyczny. Energetyczne reggae, mocna sekcja dęta i charyzma sceniczna to kierunek, którym podąża grupa. W ich muzyce usłyszysz również ska czy elementy muzyki z Bałkanów. Wydali 4 studyjne płyty „Jednosłowo” (2006), „Salut” (2009), „Endorfina” (2012), „Meteory” (2015) oraz album live z Przystanku Woodstock 2014. Setki zagranych koncertów i tysiące przejechanych kilometrów spowodowało, że Tabu to nie tylko zespół muzyczny grający reggae. To wielka rodzina, machina, która prze do przodu niczym dobrze rozpędzona lokomotywa. Tabu są również twórczą siłą napędową stojącą za festiwalem Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi w Wodzisławiu Śląskim.

Ostatnie ich przeboje, z sukcesem podbijające stacje radiowe oraz serca koncertowej publiczności, to „Kasia” oraz „Głowa do góry” z udziałem Kamila Bednarka.

Dreadsquad Live & Kasia Malenda, Red Stage, 6.07.2018

Dreadsquad Live to nowa formacja Marka Bogdańskiego, łódzkiego producenta reggae, który od 2001 roku pod pseudonimem Dreadsquad przemierzył ze swoją muzyką niemalże cały świat (Indie, Japonia, Kanada, USA, Brazylia, Europa). Na swoim koncie ma współpracę z czołówką polskiej sceny reggae i hip hop. Na instrumentalach Dreadsquad nagrywali dotychczas: Marika, Eastwest Rockers, Ras Luta, Junior Stress, O.S.T.R., Pablopavo, Reggaenerator, Tede, Numer Raz, Grubson i wielu innych. Dreadsquad współpracował również z wieloma topowymi jamajskimi i europejskimi artystami, jak Ward 21, Tenor Fly, Top Cat, General Levy, U Brown, Milion Stylez, Lady Chann, Tipa Irie, Jah Mason, Perfect Giddimani czy Dr Ring Ding. To 4 mixtape’y, 5 albumów producenckich i krocie singli, które stały się bestsellerami w sklepach muzycznych w całej Europie i trafiły na playlisty topowych DJ-ów.

Kasia Malenda to jedna z najbardziej obiecujących polskich wokalistek. Szerszej publice znana jest z VI edycji programu „The Voice of Poland”. Dzięki niespotykanej barwie głosu, energii scenicznej, kunsztowi wokalnemu i umiejętności dopasowania do wielu gatunków muzycznych uzyskała ogromne poparcie wśród fanów programu i nie tylko. Rozwijała się współpracując z wieloma producentami i DJ’ami grającymi reggae. Obecnie wraz z Markiem Bogdańskim (Dreadsquad) kończy pracę nad wspólnym albumem będącym uwieńczeniem wieloletniej współpracy studyjno-scenicznej.

The Djangos, Red Stage, 6.07.2018

„Wierzymy, że muzyka może zmienić świat na lepsze i ta właśnie wiara połączyła nas w jeden zespół” – nowa polska formacja w Ostródzie zaprezentuje swój wydany w ub. roku debiutancki album „Hot & Fire”.

The Djangos to zespół dziesięciu pasjonatów, którzy spotkali się z potrzeby serca, potrzeby duszy, ale przede wszystkim z bezwarunkowej miłości do muzyki.

Jak łatwo się domyśleć, film „Django” Quentina Tarantino był inspiracją ich nazwy. Po 3 latach prób i pracy twórczej zdecydowali się wydać swój pierwszy autorski album długogrający. W składzie grupy usłyszycie aż 3 dziewczyny. Obowiązki perkusistki pełni Angelika, w chórkach i na saksofonie pojawia się znana ongiś z Bakshish Monika, a frontwoman formacji jest urodzona w Niemczech i wychowana w Nowym Yorku charyzmatyczna wokalistka Natalia.

Polecane