Oszałamiający sukces Tymka. To pierwsze takie wyróżnienie w polskim rapie


2021.01.08

opublikował:

Oszałamiający sukces Tymka. To pierwsze takie wyróżnienie w polskim rapie

fot. kadr z wideo

„Język ciała” Tymka to obecnie najpopularniejszy klip w polskim rapie. Niespełna dwa i pół roku po premierze wideo odtworzono na YouTube niemal 134 mln razy. Na drugim miejscu plasuje się „Na szczycie” Grubsona, ale ten teledysk ma już ponad dekadę. Barierę 100 mln przekroczyli jeszcze KaeN, WdoWa i Cheeba z singlem „Zbyt wiele”, w kolejce czekają już K2 z Buką („Jeden moment” ma obecnie 95 mln) oraz Paluch (95 mln odsłon „Bez strachu”, 94 mln „Szamana”).

Tymek pisze historię polskiego rapu nie tylko w kwestii liczby wyświetleń teledysku. Teraz stał się pierwszym artystą w rodzimym hip-hopie, który doczekał się podwójnie diamentowej płyty. Wyjątkowe wyróżnienie przyniósł mu naturalnie singiel „Język ciała”. Według obowiązujących w Polsce przepisów diamentową płytę za singiel przyznaje się po przekroczeniu 200 tys. PLN przychodu z tytułu dystrybucji piosenki. Oznacza to, że „Język ciała” wygenerował już ponad 400 tysięcy.

Póki co Tymek chwali się osiągnięciem na Instagramie. ZPAV prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu potwierdzi tę informację na swojej stronie internetowej.

OBSERWUJ NAS NA FACEBOOKU

Tagi


Polecane

Share This