Öszibarack i Baasch na Free Form Fest


2012.09.27

opublikował:

Öszibarack i Baasch na Free Form Fest

Öszibarack live

Najoryginalniejszy skład rodzimego electro-popu

Piosenki  Öszibaracka to technologia w służbie emocji. Głęboka uczuciowość zderza się w nich ze ściśle przemyślaną koncepcją i zaawansowaną produkcją. Iście dziecięca naiwność z profesjonalizmem oraz dyscypliną. Ten mariaż zaowocował jednym z najoryginalniejszych składów rodzimego, szeroko rozumianego, electro-popu. Jest  to zespół, który na scenie wprowadza fanów w trans.

W 2011 roku ukazała się kolejna płyta Öszibarack, zatytułowana 40 SURFERS WAITING FOR THE WAVE. Nie jest ani tak ascetyczna jak poprzednia, MOSHI  MOSHI, ani avant-popowopastiszowa jak PLIM PLUM PLAM.To płyta całkiem inna. Jest to dojrzały, bardzo emocjonalny i energetyczny zapis, wolny od trendów i mód.

40 SURFERS… to hipnotyczne, namiętne melodie i bezkompromisowa, plemienna wręcz, atawistyczna transowość. Kulminacyjne momenty utworów, to żywy ogień i punkowy pazur. Rok 2011 przyniósł zespołowi kilka zmian. Zespół rozstał się wokalistką. Zmienił formułę i występuje jako kwartet, zapraszając do współpracy różnych znanych wokalistów. W nowym składzie, z nowa energią już zaczynają myśleć nad materiałem na kolejny album. Wrocławski zespół wystąpił na kilku znaczących zagranicznych festiwalach – Eurocultured w Turku (Finlandia), Sopron Festival (Węgry), UV- Festival (Słowacja), a także podczas trzeciej edycji Burn Selector Festival w Krakowie.

Baasch live  

Nowy polski synth-popowy projekt

Baasch czyli Simple, Dark & Romantic. To pierwsze w pełni solowe przedsięwzięcie muzyka, mającego już w dorobku zarówno udział w kilku wydawnictwach jak i liczne występy w klubach  i na scenach festiwalowych (Open`er Festival, Free Form Festival). Cztery synthpopowe kompozycje, którymi BAASCH podzielił się niedawno za pośrednictwem internetu: http://baasch.bandcamp.com, wzbudziły duże zainteresowanie. Opatrzone wspólnym tytułem „Simple Dark RomanticSongs”, mimo iż nie stanowią regularnego wydawnictwa, a jedynie wizytówkę nowego projektu, zostały sklasyfikowane jako EPka i jako taka zebrały pochlebne recenzje.

Simple Dark Romantic Songs nie umknęły także uwadze promotorów, co zaowocowało debiutem BAASCH LIVE na Festiwalu Tauron Nowa Muzyka 2012. Organizatorzy jednego z najbardziej liczących się festiwali muzyki elektronicznej w Polsce uznali, że publiczność FTNM powinna „przekonać się, jak ta zjawiskowa, na wskroś współczesna muzyka brzmi na żywo.”: BAASCH „doskonale łączy spory songwriterski talent z upodobaniem do mrocznych brzmień i tanecznych rytmów, oprawiając swoje utwory w gęste brzmienia syntezatorów i niepokojąco przesterowane wokalizy.

Choć zadebiutował jako solista zaledwie przed trzema miesiącami, jeden z jego utworów znalazł już sobie miejsce na prestiżowej składance Glacis Records prezentującej najciekawsze europejskie projekty z kręgu szeroko pojętej nowej elektroniki.” Tym samym jeszcze przed debiutem płytowym, BAASCH, obok kilku ledwie artystów z Polski (m.in. Loco Star i Miloopa), zasilił line up obfitujący w tym roku w takie gwiazdy jak Hot Chip, Beach House, Caribou&Four Tet, Gang Gang Dance czy Madlib. Świetnie przyjęty koncert na scenie RedBull Tour Bus był oficjalnym debiutem  BAASCH LIVE, którego skład współtworzą: Bartek  BAASCH Schmidt (wokal), znana z Beneficjentów Splendoru Iza Lamik (synth), Robert Alabrudziński – perkusja (Strange Brew, Daktari, BS) oraz  Arizona Loner, czyli połowa duetu djskiego Bueno Bros (elektronika).

FreeFormFestival 2012

12–13 października 2012

Soho Factory

Warszawa, ul. Mińska 25

Ceny karnetów dwudniowych: 220 zł 

ILOŚĆ KARNETÓW JEST OGRANICZONA! 

Ceny biletów jednodniowych:

130 zł, od 1 października – 150 zł

Polecane

Share This