Öszibarack w Hard Rock Cafe


2010.01.11

opublikował:

Öszibarack w Hard Rock Cafe

Öszibarack jest formacją pochodzącą z Wrocławia. Po zaledwie kilku miesiącach działalności zaliczona została do najciekawszych zjawisk polskiej awangardy elektronicznej.

Bardzo trudno Öszibarack „zaszufladkować” w konkretny nurt muzyczny. Obok fortepianu, który nadaje utworom delikatności, mamy charakterystyczne brzmienie syntezatorów oraz akustyczno-elektryczną sekcję, nadającą muzyce dosyć niepokojący klimat.

Tak szeroka gama brzmień nadaje niepowtarzalności całej debiutanckiej płycie „Moshi Moshi”, a co za tym idzie jej twórcom. Przy czym różnorodność ta daje możliwość odnalezienia inspiracji twórców, jaką pewnie stały się: proste i rockowe Tortoise, sentymentalne i melancholijne Radiohead, czy też Peaches. Wokal dJ Patrisi w wielu partiach (szczególnie w utworze „Radioszi” czy spokojniejszym „Let it be a spell” ) przywodzi na myśl Björk i jej psychodeliczne jęki i łkania. W „First station (I miss You)” głos Patrisi jest jakby dojrzalszy, co wcale nie oznacza, że „kocie wdzięczenie” (jak to nazwał Piotr Nowicki z „Gazety Muzycznej”) jest mało przyjemne dla ucha. Wręcz przeciwnie: nadaje uroku i bardziej awangardowego charakteru całości. Najważniejszą postacią w zespole jest jednak Agim Dzeljilji – znany muzyk i producent, który miał okazję pracować z wieloma znakomitymi osobistościami muzycznego świata.

Pierwszy singiel Öszibarack pt. „Skirts up!” pojawił się w reklamie HEYAH, gdzie idealnie wpasował się w nowoczesny styl i charakter kampanii tego operatora. Ich pierwszy album pt. „Moshi Moshi” odebrany został przez publiczność jako „świeży i klimatyczny”. Najnowsza produkcja pt. „Plim Plum Plam” to duży krok naprzód. Płyta określana jest jako „niebanalna, nieprzeciętna, bogata w dźwiękowe niuanse. Dowodem na to może być fakt, iż łączy ona w sobie elementy jazzu, techno, electro oraz minimalu.

Bilety do nabycia w sieciach Eventim (http://www.eventim.pl/) oraz Ticketpro (http://www.ticketpro.pl/).

Więcej informacji na http://www.hardrockcafe.pl/ oraz http://www.pepsirocks.pl/ .

Koncert tylko i wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Organizatorem cyklu PEPSI ROCKS! w Hard Rock Cafe Warsaw jest Agencja PLEJ.

Data: 12.01.2010

Miejsce: Hard Rock Cafe Warsaw, ul. Złota 59

Start: 21:30

Wstęp: 10 zł (przedsprzedaż) / 15 zł (w dniu koncertu)

Polecane

Share This