Oxford Drama supportem Jungle


2015.03.08

opublikował:

Oxford Drama supportem Jungle

Znamy już support obydwu koncertów Jungle w Polsce. Przed gwiazdą wieczoru na koncertach w Warszawie (21 marca, Basen) i Krakowie (22 marca, Fabryka) wystąpi polski duet Oxford Drama.

Oxford Drama to duet, który powstał na początku 2014 roku z inicjatywy Gosi Dryjańskiej i Marcina Mrówki. Swoje dokonania sami określają mianem eksperymentalnego popu, inni widzą w ich muzyce elementy trip-hopu. Choć komputer jest ważną częścią procesu powstawania ich muzyki, podczas występów na żywo Oxford Drama świadomie odrzucają jego wsparcie i całość materiału wykonują bez laptopów, co czyni ich live’y wyjątkowymi na tle innych wykonawców tego nurtu.

Wiosną 2014 roku ukazała się pierwsza EP-ka duetu, zatytułowana po prostu „Oxford Drama”. Aktualnie duet kończy pracę nad kolejnym premierowym materiałem. EP zostanie wydana przez wytwórnię Brennnessel.

Jungle to formacja skupiona wokół pary przyjaciół – „J” (Josh Lloyd-Watson) i „T” (Tom McFarland). Koncertowe wydanie zespołu tworzy siedem osób, które z występów na żywo robią prawdziwe, niezapomniane show!

Debiutancka płyta Jungle („Jungle”) ukazała się w lipcu 2014 roku, nakładem XL Recordings. Materiał powstawał w studiu zespołu w Shepherds Bush w Londynie i w studiu w Ladbroke Grove i został nominowany do Mercury Prize.

Bilety na koncerty w Warszawie i Krakowie dostępne są na www.eventim.pl.

Polecane

Share This