Ozłocony Rod Stewart


2009.12.12

opublikował:

Ozłocony Rod Stewart

„Soulbook” wydana 26 października 2009 roku, płyta zdobywcy nagród Grammy – Roda Stewarta, na którą składa się kolekcja klasyków muzyki soul lat 60tych i 70 tych, zaśpiewanych przez jeden z najbardziej charakterystycznych głosów w historii muzyki rozrywkowej, właśnie uzyskała w Polsce status złotej płyty!

„Soulbook” to bardzo osobisty projekt Stewarta, osobiście bardzo w pracę na krążkiem, Stewart, uważa płytę za powrót do jego korzeni, kiedy to z takimi zespołami, jak: The Jeff Beck Band oraz The Faces tworzył korzenną, amerykańską mieszankę rocka, soulu i bluesa. „Soulbook”, był także pretekstem dla Stewarta, by ponownie po latach przerwy,  w studiu nagraniowym spotkać się i wyprodukować album z niegdys z nim współpracującymi producentami Stevem Tyrellem oraz Stevem Jordanem, mających na koncie współprace min. z The Rolling Stones. Na płycie o warstwę instrumentalna zatroszczyli się topowi muzycy: Ray Parker Jr., Waddy Watchel, Darrell Jones, Dean Parks oraz David Paich. Gościnnie w duetach ze Stewartem na albumie usłyszeć można Mary J. Blige, Jennifer Hudson, czy też Steviego Wondera.

 

Z ponad 250 milionami sprzedanych płyt i singli, Rod Stewart jest jednym z artystów z najbardziej spektakularnymi sukcesami artystycznymi i komercyjnymi w dziejach muzyki. Posiadający, jeden z najbardziej charakterystycznych wokali piosenkarz, zdołał trafić ze swoją muzyczną serią – „The Great American Songbook” ukazującą się od 2002 roku, do ponad 19 milionów fanów na całym świecie. Wydany w 2006 roku krążek „Still The Same…Great Rock Classic of Our Time”, pierwszy stricte rockowy album Stewarta nagrany po ponad 8 letniej przerwie od tego gatunku muzycznego, trafił na szczyty list najlepiej sprzedających się płyt w kilkunastu krajach.

W Polsce nieprzerwanie od początku obecnego tysiąclecia, każdy kolejny album Stewarta pokrywa się złotem(„Soulbook” nie jest tutaj wyjątkiem) i platyną, a sama seria „The Great American Songbook” znalazła grubo ponad 150 tysięcy nabywców.

 

Album „Soulbook” ukazał się 26 października w ramach akcji „Słuchaj więcej za mniej”, w niskiej cenie i ekologicznym opakowaniu.

 

Jedyny, ekskluzywny wywiad z urodzonym w 1945 roku w Londynie Rodem Stewartem, wszyscy miłośnicy zachrypniętego, aczkolwiek ciepłego głosu wokalisty będą mieli szansę zobaczyć i posłuchać już w najbliższą niedzielę (13.12.2009) w programie Dzień Dobry TVN.

Polecane

Share This