P.O.D.

Po raz pierwszy w Polsce w pełnym secie koncertowym


2011.01.19

opublikował:

P.O.D.

Już w maju na jedynym koncercie w Polsce pojawi się amerykańska formacja P.O.D.! Zespół obecnie pracuje nad nowym krążkiem, którego premiera zapowiadana jest jeszcze na ten rok! Grupa promować będzie ten album na trasie koncertowej, w ramach której odwiedzi nasz kraj. Będzie to druga wizyta formacji w Polsce, po raz pierwszy grupa zagrała w 2000 r. jako support Korna, w katowickim Spodku, teraz fani formacji po raz pierwszy będą mieli okazję zobaczyć P.O.D. w pełnym secie koncertowym!

P.O.D. na muzycznym rynku istnieje już od 1992 r., grupa ma już na koncie 7 studyjnych płyt oraz ponad 10 mln sprzedanych krążków na całym świecie. Zespół zadebiutował w 1993 r. za sprawą płyty „Snuff The Punk”, na której zawarto wybuchową mieszankę elementów hard core’a, thrashu oraz hip hopu. Debiut, jak i kolejny krążek, „Brown”, został wydany przez zespół własnym sumptem i płyty te odniosły spory sukces, jednak przełom nastąpił w 1999 r., kiedy to ukazał się trzeci studyjny album formacji, wydany w barwach Atlantic Records – „The Fundamental Elements of Southtown”, a w 2000 r. krążek ten zyskuje status Platynowej Płyty. Kolejny album, „Satellite”, wydany w 2001r., jeszcze bardziej umocnił pozycję zespołu, pierwszy singiel z tej płyty, „Alive”, został najczęściej granym klipem na kanale MTV, a także zyskał nominację do Nagród Grammy w kolejnym roku. Kolejne single („Youth Of The Nations”, „Satellite”) również okazały się ogromnym sukcesem i wkrótce płyta pokryła się potrójną platyną. W lutym 2003 r. z zespołem rozstaje się gitarzysta Marcos Curiel, który skupił się na swoim projekcie, The Accident Experiment, z nowym gitarzystą na pokładzie, Jasonem Truby, zespół nagrywa kolejne krążki – „Payable On Death” (2003 r.) i „Testify” (2006 r.). Jednak pod koniec 2006 roku i Truby opuszcza szeregi P.O.D., a Marcos powraca do swojej macierzystej formacji. W 2008 r. nakładem INO/ Columbia Records ukazuje się ostatni jak dotychczas krążek zespołu, „When Angels & Serpents Dance”. Na albumie tym również gościnnie pojawili się Mike Muir z Suicidal Tendencies, Page Hamilton z Helmet, chór gospel oraz Marley Sistsers.


Prace nad najnowszym krążkiem rozpoczęły się jeszcze w 2009 r., a z efektem przyjdzie nam się zapoznać już w tym roku. Jak sam zespół zapowiada, będzie to „powrót do korzeni, odrobina hip – hopu, punk rocka lub reggae”, natomiast produkcja albumu powierzona została w ręce Howarda Bensona, z którym grupa pracowała już przy „The Fundamental…” oraz „Satellite”. Na polskim koncercie P.O.D. na pewno nie zabraknie nowych utworów, jak i hitów zespołu, zapraszamy!

25.05.11 – Warszawa, Proxima, godz. 20.00

Otwarcie bramek – godz. 19.00

Ceny biletów:

W przedsprzedaży: 80 zł

W dniu koncertu: 90 zł

Bilety do nabycia na stronach: www.eventim.pl

Tagi


Polecane