Pablo Hudini – premiera klipu „Pilot”


2011.08.05

opublikował:

Pablo Hudini – premiera klipu „Pilot”

Autorem niezwykle barwnego i sielskiego video jest Piotr Sieczkowski. Za produkcję muzyczną odpowiada Trio z Ulrychville. Płyta ukaże się nakładem Asfalt Records 13 września b.r., a preordery można już składać w www.asfaltshop.pl.

Pablo Hudini – YdżakPablo Hudini przez kilka lat udzielał się jako hypeman koncertowy Fisza w ramach projektu Tworzywo Sztuczne. Po rozwiązaniu tej koncertowej grupy, przez jakiś czas nieco leniuchował, ale w końcu zabrał się za długo zapowiadany materiał solowy. W tym ambitnym zadaniu wspomogli go dwaj inni ex-muzycy Tworzywa Sztucznego: Jurek Zagórski (Maria Peszek, Natu) i Dominik Trębski (Muzykoterapia) wzmocnieni obecnością znanego warszawskiego perkusisty młodego pokolenia Wojtka Sobury. Ta trójka młodych i utalentowanych warszawiaków z krwiii wyboru (znana też jako Trio z Ulrychville) wysmażyła dla Pablo bity i kompozycje, które u wszystkich dawnych słuchaczy Tworzywa Sztucznego wzbudzą nostalgię i rozczulenie.

Pablo Hudini dał się poznać przede wszystkim z gościnnego udziału w teledysku do utworu Warszafka z albumu Fisz Emade jako Tworzywo Sztuczne F3 (2003). Choć od urodzenia mieszka na warszawskim Ursynowie, mateczniku wielu raperów i projektów hiphopowych od Molesty zaczynając, a na Fiszu Emade kończąc, w jego tekstach próżno szukać oklepanych podwórkowych sloganów i śladów osiedlowych sag. Sam mając już trochę lat na karku, Hudini starał się unikać banału i ze świadomością odpowiedzialności jaka na nim ciąży, starał się powiedzieć coś ciekawego na swej pierwszej autorskiej płycie nagranej prawie 12 lat od debiutu na scenie. Jego liryka pełna jest tęsknoty za beztroską, skrytych marzeń, niechęci do dorastania, rozczarowaniu rzeczywistością, mocy umysłu, uczuć i emocji – czyli po prostu o ydżakU 🙂

Polecane

Share This