Paluch, Szpaku, Selah Sue, Daria Zawiałow i wielu innych już w ten weekend we Wrocławiu


2022.11.16

opublikował:

Paluch, Szpaku, Selah Sue, Daria Zawiałow i wielu innych już w ten weekend we Wrocławiu

fot. mat. pras.

Jesienią we Wrocławiu nie zabraknie muzycznych emocji. Już w ten weekend odbędą się kolejne edycje Wrocław Hip Hop Festival i One Love Music Festival.

Dwudniowe święto muzyki rozpocznie Wrocław Hip Hop Festival. Piątkowy wieczór w Hali Stulecia będzie obfitował w mocne zwrotki, klimatyczne refreny, klasyki, które wierna publiczność zna na pamięć i najświeższe bangery. Na scenie pojawią się raperzy w większości uzbrojeni w wersy z ostatnich wydawnictw i premier, bo tych w 2022 roku było sporo. Nie zabraknie Palucha, szef B.O.R. Records i stały bywalec wrocławskiego festiwalu wypuścił w tym roku 14-sty solowy krążek pod tytułem „Kompot”. Album został wydany w podobnym czasie co „Dom dla zmyślonych przyjaciół pana Mateusza” Szpaka – kolejnego gościa Wrocław Hip Hop Festivalu – i nawet rywalizował z nim o „jedynkę” OLiSu. Aktualnie Młody Simba pracuje już nad nowym materiałem, a niedawno ogłosił swoją pierwszą międzynarodową współpracę z ukraińskim zespołem Kalush Orchestra, zwycięzcami konkursu Eurowizji 2022.

Do line-upu dołączył także White 2115, który wrzesień spędził na koncertach w ramach „Pretty Tour”, trasie promującej jego czwarty studyjny album „Pretty Boy”. Tego samego wieczoru w Hali Stulecia pojawi się również Białas, więc spotkanie obu raperów może zaowocować wspólnym występem, skoro mają na koncie płytę „Diamentowy Las” z 2021 roku. OKI powróci na scenę Wrocław Hip Hop Festivalu po zeszłorocznym koncercie OIO. Młody Jeżyk tym razem wystąpi solo i po wydaniu tegorocznego krążka „Produkt47”. Kolejni goście, Avi & Louis Villain w zeszłym roku zamknęli swój płytowy tryptyk za sprawą wydawnictwa „Akademia Sztuk Pięknych”. Obecnie Loius szykuje się do premiery solowego albumu „Maestro”, natomiast Avi w ostatnich miesiącach mocno wspierał kolegów z branży. Do swoich produkcji zaprosili go m.in.: ReTo, Kaz Bałagane, Bonson czy Gibbs.

Z pewnością wiele emocji wzbudzi Young Multi – streamer, który od lat podbija Internet, aktualnie podróżuje po Polsce w ramach w większości wyprzedanej trasy „Toxic Tour”. Chivas, podopieczny Szpaka, również intensywnie koncertuje, więc we Wrocławiu możemy spodziewać się materiału z „młody say10” i jego ulubionej mieszanki rapu, trapu, a nawet punka. Natomiast Beteo, podopieczny SBM Label, z pewnością zaprezentuje kawałki ze świeżo wydanego krążka „Palma na blokach”. Listę gości zamyka Duo Face – duet raperów z Wrocławia, który tworzą Antone i Maharaja. Festiwal tradycyjnie rozkręcać będzie DJ Soina, tym razem w towarzystwie perkusisty Nasty P.

W sobotę scenę przejmą artyści One Love Music Festival. Zobaczymy m.in. Selah Sue, belgijską wokalistkę, która po siedmiu latach powróciła z nowym albumem. Krążek „Persona” – wydany w marcu tego roku – promowały trzy single „Free Fall”, „Pills” oraz „Hurray”. Sporo zamieszania zrobi Dubioza Kolektiv, charyzmatyczny zespół założony w Bośni i Hercegowinie i czerpiący pełnymi garściami z reggae, dub, ska i elektroniki. W line-upie znaleźli się także przedstawiciele polskiej sceny muzycznej. Daria Zawiałow zagra we Wrocławiu koncert, który jest częścią jej najnowszej trasy „Metropolis… Wojen nie będzie” – ostatniej przed dłuższą przerwą w muzycznej działalności artystki. Artur Rojek z pewnością zaprezentuje przekrój swojej solowej twórczości, na który składają się dwa studyjne wydawnictwa „Składam się z ciągłych powtórzeń” oraz „Kundel”. Na dużej scenie wystąpi także Mery Spolsky, artystka znana z energetycznych wystąpień i wyjątkowej relacji ze swoimi fanami.

Organizatorzy rozwijają także sekcję drum and bass, która od kilku lat ma swoje miejsce na wrocławskiej imprezie. Tym razem na One Love Music Festival pojawi się mocna reprezentacja z UK: KOVEN, Dimension oraz London Electricity. KOVEN, czyli brytyjski duet, w skład którego wchodzi Max Rowat oraz Katie Boyle tworzą melodyjny utwory wypełnione basem po brzegi. Dimension to brytyjski producent Robert Etheridge – jedno z najgorętszych nazwisk w swoim gatunku, szczególnie od czasów współpracy z Sub Focus i ich kawałka „Desire”. Nie zabraknie także prawdziwej legendy muzyki elektronicznej – London Elektricity jest nie tylko świetnym producentem, ale także współzałożycielem brytyjskiej wytwórni Hospital Records skupiającej znakomite grono artystów drum’n’bass i nie tylko.

Do drugiej festiwalowej sceny – umiejscowionej we Wrocławskim Centrum Kongresowym – również dołączą polscy artyści. BOKKA, najbardziej tajemniczy polski zespół, zapewne zagra utwory z ostatniego albumu „Blood Moon”, czyli soundtracku do nieistniejącego filmu o końcu świata. Bass Astral również będzie mógł pochwalić się całkiem świeżym materiałem, bo wydaną na początku roku płytą „Techno do miłości”. Ciekawą propozycją będzie także projekt specjalny Gooral//Paprodziad z energetyczną mieszanką folku, elektro i downtempo. Wśród atrakcji dodatkowych znalazły się warsztaty gry na bębnach afrykańskich, które poprowadzą muzycy z zespołu Foliba.

Wrocław Hip Hop Festival (18 listopada): Paluch, Szpaku, White 2115, Białas, OKI, Avi & Louis Villain, Young Multi, Chivas, Beteo, DJ Soina & Nasty P, Duo Face

One Love Music Festival (19 listopada): Selah Sue, Dubioza Kolektiv, Daria Zawiałow, Artur Rojek, Mery Spolsky, Dimension DJ set, KOVEN., London Electricity, BOKKA, Bass Astral, Gooral//Paprodziad

Bilety w opcji REGULAR, VIP, SUPER VIP oraz bilety łączone na oba wydarzenia są dostępne na stronach: www.hiphopfestival.pl oraz www.onelove.pl.

Polecane

Share This